Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

AKP Başkanvekili İnceöz Meydan Okudu

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz fezlekelerde kimin destek kimin köstek olacağını görmek istediklerini belitti. AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, “Fezlekelerde ne var, ne yok hodri meydan diyoruz, her partiden destek bekiyoruz. Partilerin bundan sonra alacakları tavırları hep birlikte göreceğiz” dedi. TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı. Genel Kurulda “10 Nisan Laiklik Günü” […]

AKP Başkanvekili İnceöz Meydan Okudu
13 Nisan 2016 - 17:59 'de eklendi ve 729 kez görüntülendi.

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz fezlekelerde kimin destek kimin köstek olacağını görmek istediklerini belitti.
AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, “Fezlekelerde ne var, ne yok hodri meydan diyoruz, her partiden destek bekiyoruz. Partilerin bundan sonra alacakları tavırları hep birlikte göreceğiz” dedi.
TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı.
Genel Kurulda “10 Nisan Laiklik Günü” sebebiyle gündemdışı söz alan CHP Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt, Türkiye’nin son 14 yıldır AK Parti tarafından yönetildiğini söyleyerek, son 4-5 yıldır da iktidarın laikliği yok sayan, laik eğitimi ortadan kaldıran, yasaların Milli Eğitim Bakanlığına verdiği yurt açma görevini de vakıf ve derneklere devreden bir anlayışla ülkeyi yönettiğini dile getirdi.
Bozkurt, “Laik cumhuriyet kuruluşlarına savaş açan bir anlayışla karşı karşıyayız. Lütfen laik cumhuriyeti koruyalım, kollayalım. Türkiye Cumhuriyeti’nin kilit taşı Mustafa Kemal Atatürk’tür, laiklik ilkesidir. Topluma kin ve nefret tohumları ekerek, ‘dindar ve kindar nesiller’ anlayışıyla bir yere varamazsınız. Bu toplum ilk defa AKP ile dindar olmadı ama kin ve din bir arada telaffuz edilemez.” diye konuştu.
“Fezlekelerde ne var, ne yok hodri meydan diyoruz”
AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz de dokunulmazlıklar konusunda verdikleri yasa teklifine herkesten destek beklediklerini belirterek, şöyle dedi:
“Fezlekelerde ne var, ne yok hodri meydan diyoruz, her partiden destek bekliyoruz. Partilerin bundan sonra alacakları tavırları hep birlikte göreceğiz. Bazı arkadaşlarımızın bir şeyleri varmış izlenimi oluşturulmak isteniyordu. Teröre destek veren, övücü, sempati duyucu, kışkırtıcı eylemleriyle kamuda, kamu vicdanında yara alacak şekilde eylemlere girmiş milletvekilleriyle ilgili de fezlekeler işleme alınmış olacak. Bunlarla ilgili sürecin kendi mecrasında ilerlemesiyle birlikte milletvekili arkadaşlarımızın tutumları da görülecektir.”
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı da hukuk çerçevesinde Meclise bir anayasa değişikliği teklifinde bulunduklarını anımsatarak, Meclise intikal etmiş ne kadar fezleke varsa açığa kavuşturulmasını, şaibe yaratmaya dönük siyasal dilin yargı tarafından aydınlatılmasını istediklerini bildirdi.

Bostancı, teklifin 316 AK Parti milletvekilinin imzasına sahip olduğunu belirterek, “Onu küçümseyen, hakir gören anlayış demokrasiye karşı saygılı, halkın iradesine karşı saygılı anlayış olmaz. Halkın iradesi 316 tane imzanın arkasındadır.” dedi.

“Hitler benzetmesinden gına geldi”
AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı da “Hitler benzetmesinden gına geldi. Hitler bir kere seçimle geldi bir daha seçimle gitmedi. Biz kaç kere seçimle geldik Sayın Baluken? AK Parti iktidarlarının arkasında bu halkın helal oyları var. Halk 2002’den beri bu iktidarın arkasında saf tutmuş, ‘siz yönetin’ demiş. Hitler böyle mi yaptı? Tutturmuşsunuz bir Hitler, işinize geldiği için. Yaptığınız tam da Goebbels’in propaganda tekniğine uygun bir yaklaşım. Karşı olduğunuz Goebbels’e rahmet okutacak yöntemle propaganda yapıyorsunuz.” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |