Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

AMERİKA’YA GİTMEK YOLLARI

Havalar ısınmaya başladığında tatil planları yapılmaya başlar. Herkesin aklında bir yer mutlaka vardır. Bazıları için ise Amerika bir tutkudur.

AMERİKA’YA GİTMEK YOLLARI
25 Şubat 2016 - 14:03 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

Havalar ısınmaya başladığında tatil planları yapılmaya başlar. Herkesin aklında bir yer mutlaka vardır. Bazıları için ise Amerika bir tutkudur. Bu alanda Amerika’ya gitmek için farklı yollar kullanılabilir. Green Card çekilişine başvurmak bu yollardan ilki olmaktadır. Her yıl 55000 kişiye göçmenlik hakkı veren ülke, bu alanda titiz seçimler yapmaktadır. Bu kartı almaya hak kazandığınızda Amerika’da oturma hakkı elde edebilir ve sonrasında beş yıl sonra Amerikan vatandaşı olabilirsiniz. Tabi bu kartı almak çok kolay olmamakta ve uzun bir süreç gerektirmektedir. Bu alanda https://hedeftercume.com hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Aradaki yazışmaların tamamı ingilizce olmakta ve sözlüklere bakarak anlam çıkarmak ya da yanıt vermek başvuru süresini olumsuz engelleyebilecektir.

Öğrenci olarak Amerika’ya gitmek ise çok daha kolay olacaktır. Work and Travel programlarına katılarak yaz tatilinizi değerlendirebilirsiniz. Bu programlarda hem çalışmak hem de gezmek mümkün olmaktadır. Üniversite öğrencilerine verilen bu hak sayesinde yaz tatillerinizi dil öğrenerek geçirebilirsiniz. Bunun yanında Au- Pair yani çocuk bakıcısı olarak gidebilirsiniz. Bunun için bekâr hanımların 18 ile 27 yaş aralığına olması gereklidir. İngilizcenizi geliştirmenizin yanında para kazanarak ta bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Daha kapsamlı bir ingilizce eğitimi için 17 yaşından başlayarak 70 yaşına kadar her birey için dil okulu seçenekleri de bulunmaktadır. Farklı alanlardaki ihtiyaçlarınıza özel dil okullarından birini seçerek hem İngilizcenizi geliştirebilir, hem de Amerika’da güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Eğitim alanında hedefleriniz çok daha büyük ise bu alanda ön lisans, lisans ya da yüksek lisans programlarına katılmak mümkün olmaktadır. Bu alanda belirli şartlar bulunmakta ve eğitiminizi tamamladığınızda bir yıllık çalışma izni verilmektedir. Eğitim alanında farklı programları inceleyebilir, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz. Sadece turist olarak belirli bir süre Amerika’da gezebilmek için ise turist vizesi almak yeterli olacaktır. Bu alanda ise iyi bir seyahat planı yapmalı ve vize başvurularında otel ve uçak rezervasyon biletlerinizi ekleyerek vize taleplerinde bulunmalısınız. Vize başvuru sürecinden itibaren iyi derecede ingilizce bilen arkadaşlarınız varsa ya da tercüman büroları vasıtası ile tüm işlemleri çok daha pratik bir şekilde halledebilirsiniz. Bu alanda ingilizce tercüme taleplerinde Amerikaya gidecekler için yoğun istek alan alandır. Yılların deneyimi alanında uzman tercümanları ile her alanda ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayacak hizmetler verilmektedir. Amerika’ya gitmek için bu yollardan birini kullanabilir ve başvurduğunuz yolların başarıya ulaşması adına tercüme bürolarından yardım alabilirsiniz. Konsolosluğa giderken acil tercüme ihtiyaçlarınız olabilir.https://www.hedeftercume.com/acil-tercume/ adresinden hızlıca acil çeviri ihtiyaçlarınızı gidebilirsiniz.

Amerikaya gitmenin en kolay yolu yukarıda bahsedilen de olduğu gibi yeşil karttır. Yeşil kart ile bir nevi Amerikan vatandaşı sayılıyorsunuz ve sadece oy verme hakkınız olmuyor. 4-5 sene kadar Amerikada düzenli bir hayat yaşarsanız da Amerikan vatandaşlığı alabiliyorsunuz. Amerikya gitmek bir çok insan için hayal olabilir ama istenildiğinde yapılabilecek bir aktivitedir. Türkiyeden Amerikaya giderek yerleşen bir çok kişi bulunmaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |