Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Balgat’ta Türk Milliyetçisi Var Mı? Türk Milliyetçiliği Nedir?

Yazarımız Orhan KILIÇOĞLU’nun kaleminden!.. : Türk milliyetçiliği, Türk milletinin varlığında yok olabilmenin adıdır

Balgat’ta Türk Milliyetçisi Var Mı? Türk Milliyetçiliği Nedir?
26 Şubat 2016 - 17:01 'de eklendi ve 258 kez görüntülendi.

**Türk milliyetçiliği, Türk milletinin varlığında yok olabilmenin adıdır**

Bir insanın gerçek manada milliyetçi olarak kabul görebilmesi ancak; mensubu olduğu milletine lâyıkıyla bağlanıp, onu aşk derecesinde severek, onun varlığında yok olup bir ibâdet şuuruyla kendisini milletine adayabilmesiyle mümkündür.

Milletinin varlığında yok olup kendisini milletine adayamayanların milliyetçilikleri yüzeysel olup, kuru sloganlara hapsedilmiş cılız bir avuntudan ibarettir kalır.

Mecnun’un Leylâ’da yok olup bir ömür boyu ıssız çöllerde Leylâ, Leylâ diye inleyerek bir deri bir kemik kalması, Türk milliyetçiliğinin ifadesine en güzel bir örnektir.

NASIL MI?
Mecnun Leylâ’sına vurgundur. Leylâ’ya sevdalı olan Mecnun, O’na olan aşkından ıssız çöllere düşerek gece gündüz her tarafı yara bere içinde, aç ve susuz bir şekilde yıllarca LEYLÂ, LEYLÂ DİYE İNLEYEREK bir deri bir kemik kalır.

Mecnun’un bu hâline üzülenler, aralarında bir heyet oluşturarak Leylâ’ya gönderirler. Bu heyettekiler Leylâ’ya ‘’Gel etme eyleme insafa gel, Mecnun’a karşı merhamet et, bak senin aşkın uğruna çöllere düştü, aşkına karşılık ver’’ diye diller döküp bin bir ricada bulunurlar.

BU DURUM KARŞISINDA LEYLÂ CEVAP VERİR;
‘’Madem Mecnun beni bu denli seviyorsa, bana olan aşkını ispat için sağ kolunu omuzundan keserek bana yollasın ve beni bu kadar sevdiğini ispat etsin’’ şeklinde olur.

Leylâ’nın bu isteği Mecnun’a iletilince, Mecnun derin bir ah çektikten sonra ‘’Aaaah ah! Ben bana ait değilim ki. Ben, bütün bedenim ve ruhumla olduğu gibi Leylâ’nın malıyım, ben artık Leylâ olmuşum, sadece zahirde Mecnun’um, hakikatte Leylâ’yım. Bu kol da Leylâ’nındır, kimin kolunu kesip kime vereyim. Bu kolu kesersem ben değil Leylâ acır. Gidin Leylâ’ya söyleyin ki kolumu keserek kendisini acıtamam’’

Mecnun’un Leylâ’da yok olduğu gibi Türk milletinin varlığında yok olarak, FENA FİL TÜRK olamayanlar; hiçbir zaman gerçek bir vatanperver, samimi bir Türk milliyetçisi olamazlar!

MİLLETİN VARLIĞINDA NASIL YOK OLUNURUN CEVABI;
Bu yok oluşun sırrı, Türk milletine karşı gönüllerde tutuşan sevdanın muhabbet ateşiyle eriyişin sonucunda, benlikten, nefisten, makam hırsından, dünya ve içindeki aldatıcı zevklerden sıyrılarak, milletinin hizmetine amade oluştur.

MEVLÂNA’NIN DEYİŞİYLE;
Hamdım,
Yandım,
Piştim.

KOCA YUNUS’A GÖRE DE;
Ben yürürüm yana yana,
Aşk boyadı beni kana,
Ne âkilem ne divane,
Gel gör beni aşk neyledi.

KİMLERİN NE KADAR NE OLDUKLARINI ANLAMAK İÇİN;
İşte sizlere ölçü,
İşte terazi
Ve işte miheng.

Bu üçüyle, ister BALGAT’TA KİLERİ, isterseniz de çevrenizdeki milliyetçilik nutukları atanları ölçün, biçin ve tartın, ama terazide sakın hile yapmayın. Sadece Allah için ve milletimizin menfaatlerini göz önünde bulundurmak şartıyla ölçün ve tartın!

Türk milletini Leylâ’sı gören Mecnun olabilmektir milliyetçilik.

Mevlâna gibi yanarak pişmektir milliyetçilik.

Yunus gibi aşkın kanına boyanabilmektir milliyetçilik.

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNDE, TÜRK MİLLETİNDE YOK OLUNAMADAN, VAR OLMAK DİYE BİR İDDİA OLAMAZ!

BU KUTLU DAVADA YOK OLUNAMADAN VAR OLUNAMIYOR!

BU DAVADA VAR OLMAK İSTEYENLER, YOK OLMAYA MAHKUMDURLAR!

Söylediklerimi doğruların ifadesi olarak kabulleniyorsanız, o zaman bu yazımı paylaşarak, diğer kardeşlerimizin de istifadelerine sununuz. Cümlenize selâm ve sevgilerimi gönderiyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |