Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Başkan Aydın Sivas Tanıtım Günlerinde Öğrencilerle Buluştu…

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin Sivas’ı tanıması amacıyla Rektör Danışmanı Profesör Dr. Recep Toparlı tarafından düzenlenen ‘Sivas Tanıtım Günleri’ne Belediye Başkanı Sami Aydın katıldı. Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapılan tanıtım günlerine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Aydın Sivas Tanıtım Günlerinde Öğrencilerle Buluştu…
27 Eylül 2017 - 13:57 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

Sivas Haber – Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin Sivas’ı tanıması amacıyla Rektör Danışmanı Profesör Dr. Recep Toparlı tarafından düzenlenen ‘Sivas Tanıtım Günleri’ne Belediye Başkanı Sami Aydın katıldı. Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapılan tanıtım günlerine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Programın açış konuşmasını Rektör Yardımcısı Ali Taşkın gerçekleştirdi. Taşkın “Üniversiteyi kazanan öğrencilerin Sivas’ı tanıması amacıyla Prof. Dr. Recep Toparlı tarafından geçen yıl başlatılan tanıtım toplantılarının verimli olduğunu gördük. Bu sebeple, bu yılda bu etkinlikleri çok önemsiyoruz. Tanıtım programımıza katılan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Açış konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas’ın güzel güvenilir bir şehir olduğuna vurgu yaparak Sivas Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Başkan Aydın Sivas Tanıtım Günlerinde Öğrencilerle Buluştu…

Başkan Aydın ilk olarak Tarihi Kent Meydanı’nın Sivas’a ve tarihe yakışır bir yapıya kavuşturulduğuna vurgu yaparak, “Paşabahçe diye bilinen ancak Sivaslıların gitmesi mümkün olmayan bu alanı mesire alanına çevirdik. Öte yandan şehir merkezinde görünümüyle hiç güzel durmayan AKSU Parkı yaptık burada öğrencilerimiz güzel vakit geçirebilirler.” dedi.

Başkan Aydın bu dönemde Karşıyaka Mesire Alanı’nın Şehre kazandırıldığını belirterek, “Üniversitenin ulaşım sorunlarını gidermek için çok sayıda proje gerçekleştirdik. Bu kapsamda ilk olarak İsmet Yılmaz Bulvarı, İsmet Yılmaz Köprüsü ve İsmet Yılmaz Köprülü Kavşağı’nı yaptık. Şehirle bağlantıyı güçlendirecek önemli çalışmalardan birisi de Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı bu bulvarda da yapım çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca Halk Otobüslerinin Toplanma Merkezi’ni öğrencilerimizi göz önünde bulundurarak Üniversite’ye taşıdık. Şehrin hangi mahallesinden isterseniz tek biletle Üniversite’ye ulaşabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Aydın son olarak öğrencilerin Üniversite’de kendilerini geliştirmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Çağımızda en az iki yabancı dil bilmek gerekiyor, özellikle İngilizceyi iyi bilmek gerekiyor. Okulu bitirdiğinizde sadece diploması olan bireyler olmayın, her alanda aranılan bir eleman olmanın yollarını arayın ve bu doğrultu da kendinizi yetiştirin.” dedi. 

Başkan Aydın Sivas Tanıtım Günlerinde Öğrencilerle Buluştu…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |