Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Belediyeden Tüdemsaş Çıkarması…

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Belediye Başkan Yardımcılarından oluşan heyet TÜDEMSAŞ’a çıkartma yaptı

Belediyeden Tüdemsaş Çıkarması…
02 Mart 2016 - 12:39 'de eklendi ve 391 kez görüntülendi.

Sivas Haber – Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Başkan Yardımcılarından oluşan heyet; son yıllarda yaptığı yatırımlar, modernizasyon çalışmaları ve aldığı uluslararası belgelerle ülkemizin yükselen değeri hâline gelen TÜDEMSAŞ’ı ziyaret etti.

 

Belediye Başkanı Aydın ve beraberindeki heyet ile fabrikadaki bütün birimleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler veren TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan; “Sivas’ta özellikle göçün durdurulması için Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’ın talimatları ile bu bölgenin yük vagon merkezi olması hedefimiz var. Bunun için şirketimizde çok ciddi rehabilitasyon çalışması yapıldı. Yan sanayi oluşturulması çalışmalarımız eğitimlerle tamamlandı. TÜDEMSAŞ bünyesindeki çalışan sayımız yan sanayimiz ile birlikte yaklaşık 2700 kişiye  ulaştı. 2017 yılında hedefimiz bu rakamın en az 5 bin kişi  olması yönündedir.  TÜDEMSAŞ olarak ana hedefimiz öncelikle Türkiye’nin sonrada Ortadoğu’nun en büyük yük vagon merkezi olmak. Kendi ihtiyacımız olan yıllık en az 50 bin yük vagon üretimini sağlayarak hem Avrupa hem de Ortadoğu piyasasına hâkim olmak gibi büyük hedeflerimiz var.” dedi.

Belediyeden Tüdemsaş Çıkarması…

Belediyeden Tüdemsaş Çıkarması…

Başkan Aydın ise ziyaret ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi. “Sivas’ın en önemli kuruluşlarının başında TÜDEMSAŞ geliyor. TÜDEMSAŞ’ın uzun yıllar yan sanayisini geliştirmediği için sürekli küçülen bir yapıda olduğunu biliyoruz. TÜDEMSAŞ hükûmet politikaları ve sizin özverili çalışmalarınız neticesinde bir zamanlar 1400 işçi çalıştırırken bugün işçi sayısı yan sanayisi ile birlikte 2700 kişiye çıkartması son derece sevindirici bir gelişme olarak görüyorum. Buradaki büyümeyi sadece istihdama katkı ile sınırlamak doğru olmaz. TÜDEMSAŞ’ın bundan sonra yapacağı üretim faaliyetleriyle hem Sivas’a hem ülke ekonomisine önemli katkı sunacağına inanıyorum. Sivas’ın yük vagonu merkezi hedefiyle birlikte Türkiye’nin de en önemli sanayi bölgesi olma hedefi 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin yapılması ile birçok yatırımcının da ilimize gelmesine vesile olacaktır.

Belediyeden Tüdemsaş Çıkarması…

Belediyeden Tüdemsaş Çıkarması…

Yük vagonu üretimi konusunda 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapmak isteyen çok sayıda girişimcinin olduğunu, değişen dünya konjonktüründe artık kamu ile özel söktürün birlikte üretim yaptığını biliyoruz. 2. Organize Sanayi Bölgesi İstihdam ve ekonomik açıdan çok önemli bir konumdaki şehrimiz Sivas’a âdeta sınıf atlatacak bir çalışma olacak. TÜDEMSAŞ’ın burada yakaladığı ivme bu bakımdan çok önemli. Biz Sivas Belediye Başkanı Olarak Sivas’ta atılan her önemli adımı kendimiz atmış gibi düşünüyoruz. TÜDEMSAŞ’ı bu konuma getiren başta Genel Müdürümüz olmak üzere tüm çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediyeden Tüdemsaş Çıkarması…

Belediyeden Tüdemsaş Çıkarması…

BAŞKAN AYDIN, ŞEHİDİMİZ POLİS ÖMER GÜNEY’İN BABASI SAMİ GÜNEY’İ ZİYARET EDEREK BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Başkan Yardımcıları TÜDEMSAŞ ziyareti kapsamında Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan 24 yaşındaki özel harekât polisi Ömer Güney’in babası Sami Güney’i çalıştığı Vagon Onarım Fabrikası’nda ziyaret etti.

 

Başkan Aydın, Baba Sami Güney’e başsağlığı dileyerek, “Evladımız Ömer Güney bu vatan için, bizlerin refah ve huzur içinde yaşaması için, hain örgüte karşı gözünü kırpmadan mücadele etmiş ve Allah katında en yüce mertebe olan şehitlik mertebesine erişmiştir. Acınızı paylaşıyor, Şehidimizin mekânı cennet olsun diyorum.” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |