Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Çumra’ öğrenci yurdu açılıyor; Muhtarlar Ribat’ı ziyaret etti

Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük, Çumra’ya önümüzdeki günlerde Ribat Eğitim Vakfının bir yurt yapacağını ifade etti.

Çumra’ öğrenci yurdu açılıyor; Muhtarlar Ribat’ı ziyaret etti
01 Mart 2016 - 12:36 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan Ribat Eğitim Vakfı Çumra’dan bir grup muhtarı ağırladı.

Ribat Eğitim Vakfının Çumra Temsilciğinin organize ettiği program samimi bir ortamda geçerken, özellikle Çumra’da Ribat Eğitim Vakfının yapacağı öğrenci yurdu ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi Müdürü Abdullah Çay ile Ribat İnsani Yardım Derneği Başkanı Seyit Duman’ın da Ribat Eğitim Vakfının yurt içi ve yurt dışı insani yardım çalışmalarını anlattığı programda Ribat Eğitim Vakfı Eğitimcilerinden İlahiyatçı Musa Gün Hoca’da bir konuşma yaptı.

Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük ise programda yaptığı konuşmada, Ribat Eğitim Vakfının önümüzdeki günlerde Çumra’da bir öğrenci yurdunun temelini atacağını ifade ederek, Çumralılardan ve Çumralı muhtarlardan bu öğrenci yurduna maddi ve manevi yardım beklediklerini ifade etti.

Muzaffer Büyük, “Şu anda Konya’da 2 kız, 2 erkek olmak üzere dört yurdumuz, 2 Kur’an Kursumuz bulunmaktadır. Suffe İslam Akademisinde eğitimlerimiz devam etmektedir. Ribat bünyesinde yer alan eğitim kurumlarımızda eğitim çalışmalarımız devam etmektedir. Konya’mızın en büyük aşevi olarak Ribat Aşevimiz hizmetlerine devam ediyor, Ribat İnsani Yardım Derneğimizin çalışmalarıyla dünyada nerede bir mazlum varsa yanında yer almaya çalışıyoruz. 14 ilde temsilcilik ve şubelerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ribat olarak biz enerjimizi taklitle, basit işlerle harcayamayız, Müslümanlar bizden hizmet istiyor, medyada istiyor, gençlikle ilgili istiyor. Dergimiz var, Ribat bünyesine 4 radyo kattık ama bu yetmiyor, televizyon istiyor, sosyal medyayı yönetecek hizmet istiyor, dünyayı şekillendirecek hizmet istiyor.

Çok veballi bir dönemde yaşıyoruz ve çerçevede de her alanda özgün çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz.

Çumra’mıza inşaAllah bir öğrenci yurdu yapacağız. Önümüzdeki bir kaç ay içinde Çumra’da öğrenci yurdumuzun temelini atarız. Şu anda resmi bütün prosedürleri tamamladık, gerekli ruhsatları aldık. Projede bazı tadilatlar yapılıyor, bunlar da tamamlandıktan sonra inşaAllah Çumra’da öğrenci yurdumuzun temelini atacağız.

Siz değerli muhtarlarımızdan da bu çalışmalarımıza sahip çıkmanızı istiyoruz. Şunu bilmelisiniz Ribat Eğitim Vakfımızın çalışmalarında Allah rızasından başka bir amaç yoktur. Hepiniz bizim mensubumuzsunuz, biz öyle görüyoruz. Bu dünyada insan ne verirse, Allah için ne yaparsa mahşere onunla gidecektir.” şeklinde konuştu

 

Yemek ikramıyla devam edilen programda Çumralı muhtarlara Ribat Aşevinde yapılan çalışmalar anlatıldı.

Ribat Eğitim Vakfından yapılan açıklamada bu programların devam edeceği belirtildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |