Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Depresyon Hastaları Bu Habere Çok Sevinecek! Yeni Moda Akupunktur…

Akupunktur,depresyon hastaları sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlısı olan kişilerin tedavisine yardımcı oluyor.

Depresyon Hastaları Bu Habere Çok Sevinecek! Yeni Moda Akupunktur…
06 Temmuz 2016 - 22:16 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.

Hepimizinde bildiği gibi Türkiye’de yaşayan insanların çoğu ruhsal olarak çöküş yaşamışlardır. Kimimiz iş hayatındaki yoğunluk sebebiyle,kimimiz özel hayatı sebebiyle… İşte uzmanlar buna bir çözüm olarak akupunktur tedavisini öneriyor. Peki nedir bu akupunktur? Ne işimize yarayacak dediğinizi duyar gibiyim.Kısaca bahsedelim.Akupunktur; vücutta belirli noktalara iğne batırmak suretiyle çeşitli hastalıkları tedavi etme metodudur. Akupunktur özellikle ağrılı durumlar olmak üzere bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Eklem ağrıları, kas ağrıları, migren ve hatta menstriasyon ağrılarında etkilidir. Ayrıca mide ve barsak şikayetleri, yüz felci, bulantı ve sinüzitte bile akupunktur tedavisine başvurulabilir.Gazi Üniversitesi Akupunktur Polikliniği Sorumlusu, Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği Başkanı Prof. Dr. Cemal Çevik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal çalkantılar sonucunda kendini mutsuz eden insanların bu durumdan kurtulmak için birtakım yollara baş vurduğunu söyledi.Çevik, mutsuzluk ve depresyon halinin insanları genellikle ilaçlara bağımlı hale getirdiğini belirtti.Akupunkturun bağımlılıktan kurtulmak için insanlara bir yol açtığını, gerekli sürede tedavi sağlandığında bağımlılık ve depresyon arasındaki ilişkinin ortadan kalkmasına yardımcı olduğunu anlatan Çevik, şunları kaydetti:

“Sosyal çöküntü ve depresyon yaşayan insanlar toplumdan uzaklaşabiliyor. Bu kişilerin beyinlerinde mutluluk hormonu azalıyor. Kişideki mutluluk maddesi akupunktur ile yükseltilebiliyor. Bu tedavi sonucunda da kişi kendisini mutlu hissediyor. Yapılan çalışmalar bu yöntemin etkin olduğunu ortaya koydu. Antidepresan ilaçlarının neredeyse ömür boyu kullanımı tavsiye ediliyor. Fakat bu ilaçlar kişiyi günlük yaşantısından uzaklaştırabiliyor, performansını düşürebiliyor ve en erken antidepresan da en az iki ay gibi bir süre içerisinde cevap verebiliyor. Akupunktur hastaya ilk yapılan tedaviden sonra neredeyse ilk üç günde cevap verebiliyor.”

Çevik, akupunktur tedavisinin depresyonun ortaya çıkardığı uyku düzensizliği, kötü yaşam, intihar düşüncesi ve birçok olumsuzluğu da ortadan kaldırdığını anlattı.

“Bu yöntem daha doğal ve yan etkisi yok”
Günümüzde depresyona giren kişi sayısında artış olduğunu ifade eden Çevik, şöyle devam etti:

“Akupunktur tedavisi için gelen hastaların neredeyse üçte biri depresyonlu. Sıkıntılı dönemlerde depresyon artış gösteriyor. Akupunktur yöntemiyle kişiyi depresyon halindeyken herhangi bir kimyasal vermeden tedavi ediyoruz. Kişiler artık kimyasallardan çok usandılar, yoruldular. Yıllardır kullanıp faydasını göremeyince bir de yan etkileri ortaya çıkınca kişiler artık kimyasal ilaçlardan kaçınıyor. Bu yöntem daha doğal ve yan etkisi yok. Uygun kullanıldığı taktirde de sağlıklı sonuç alınabilme ihtimali yüksektir. Akupunktur tedavisinde kişi yaşamına kolayca adapte olabiliyor. Bağımlılık ve depresyondan kurtulmak isteyen hastalara yardımcı oluyoruz. Akupunkturun yanında bu kişilere psikolojik ve çeşitli destekler de uygulanıyor.”

Akupunkturun günümüzün yaygın tedavi metotlarından biri olduğunu vurgulayan Çevik, bu yöntemi uygulayan kişilerin kendisini mutlu, zinde ve daha güçlü hissettiğini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |