Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Dikkat! Eşinize bile çıplak fotoğraf ve video göndermeyin…

Dikkat! İnternet ve sosyal medya, Whatsapp üzerinden eşinize bile çıplak fotoğraf göndermeyin… 17 yaşındaki liselinin şikayeti haberimizde…

Dikkat! Eşinize bile çıplak fotoğraf ve video göndermeyin…
19 Şubat 2016 - 1:29 'de eklendi ve 843 kez görüntülendi.
Teknoloji uzmanları yaptıkları açıklamada teknolojinin özel hayatı nasıl ifşa ettiğini açıkladılar. Uzmanlara göre Çıplak fotoğraflarınızın internet ortamında yayılmasını istemiyorsanız şu önlemleri almalısınız.
 
ÇIPLAK FOTOĞRAF VE VİDEOLARINIZIN YAYILMAMASI İÇİN ÖNLEMLER
 
***Çıplak olarak cep telefonunuzdan video ve fotoğraf çekmeyiniz.Çünkü telefondan silseniz bile eski silinenler geri kurtarılabiliyor.
 
***Whatsapp gibi sosyal medya araçlarından özel mesaj ile eşinize bile resim göndermeyin. Bazı hackerler ve virüs uygulaması sayesinde bir 3. kişiye video ve fotoğrafınız gönderilebilir.
 
***Eğer cep telefonu ve bilgisayarlarda çıplak fotoğrafınız varsa hemen silin ve bilgisayar ve cep telefonunuzu bir başkasına satmayınız. Az önce de belirttiğimiz gibi silinen veriler geriye getirilebiliyor.
 
Bu konuda hata yapan 17 yaşındaki bir lise öğrencisinin başına gelenler aşağıda heberimizin devamında okuyabilirsiniz..
 
Antalya’da 12’nci sınıfta okuyan Y.A., sosyal paylaşım sitesi facebook’ta İstanbul’da oturan B.D. ile tanıştı. İkili arasındaki görüşmeler bir süre sonra sık kullanılan sosyal medya platformları whatsapp ve instagram üzerinden devam etti. Bu görüşmelerde çıplak fotoğraflarını B.D.’ye gönderen Y.A., bir süre sonra fotoğraf göndermeyi reddedince iddiaya göre B.D. tarafından tehdit edildi. B.D.’nin daha önce gönderdiği çıplak fotoğrafları arkadaşlarına göndermekle ve sosyal medyada yaymakla tehdit etmesi üzerine Y.A. Antalya Valiliği’ne başvurdu. 
 
VALİLİK ÇOCUK ŞUBEYE YÖNLENDİRDİ
Buradan önce Bahçelievler Polis Merkezi’ne, ardından Çocuk Şube Müdürlüğü’ne yönlendirilen Y.A., Antalya Barosu Kadın Hakları Kurulu avukatlarının desteğiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu. Soruşturma başlatılan olayla ilgili ifade veren Y.A., B.D.’ye kendi çektiği çıplak fotoğrafları aralarındaki samimiyete dayanarak gönderdiğini anlattı. 
YAZIŞMALAR DELİL OLARAK SUNULDU
Zaman geçtikçe bu kişiye artık fotoğraf göndermeyeceğini söylediğini belirten Y.A., B.D.’nin daha önce gönderdiği çıplak fotoğrafları arkadaşlarına göndermek ve sosyal medya üzerinden yaymakla tehdit ettiğini öne sürdü. Y.A., B.D.’yi engellediğini ancak farklı bir hesap açan B.D.’nin kendisine ve arkadaşlarına mesaj atmayı sürdürdüğünü söyledi.  İkili arasında gerçekleşen yazışmalar da Çocuk Şube Müdürlüğü ve savcılığa yapılan şikayetlerde delil olarak sunuldu.
KALAŞNİKOFLU PAYLAŞIM
Y.A.’yı tehdit ettiği öne sürülen B.D.’nin instagram hesabındaki paylaşımları dikkat çekti. İstanbul’da bir otelde çalıştığı belirtilen B.D.’nin elinde Kalaşnikof marka tüfekle poz verdiği, terör örgütü PKK lehine paylaşımlarda bulunduğu, yine silah ve mermilerle terör örgütünün yazılı olduğu fotoğraf paylaşımları da savcılık soruşturmasına dahil edildi.
Dikkat! Eşinize bile çıplak fotoğraf göndermeyin...

Dikkat! Eşinize bile çıplak fotoğraf göndermeyin…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |