Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Dünya Çevre Günü “Çevreyi Kirletmeyelim”

Sivas Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü ve İl Halk Sağlı Müdürlüğü ile birlikte Dünya Çevre Günü dolayısıyla yürüyüş programı düzenledi.

Dünya Çevre Günü “Çevreyi Kirletmeyelim”
06 Haziran 2016 - 11:17 'de eklendi ve 555 kez görüntülendi.

Paşabahçe mesire alanında düzenlenen yürüyüşe Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın eşi Yurdagül Aydın, İl Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam, Halk Sağlığı Personeli, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Asım Şahin Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencileri, Süleyman Sami Kepenek İlköğretim Okulu ve Cumhuriyet Üniversitesi toplum gönüllüleri katıldı.

 

Paşabahçe içerisinden yürüyüşe katılan il protokolü ve öğrenciler, “Temiz Çevre Temiz İnsan” diye slogan atarak çevre gününe dikkat çektiler.

Dünya Çevre Günü "Çevreyi Kirletmeyelim"

Yürüyüşün ardından Paşabahçe mesire alanında bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Muaz Uzun,  “5 Haziran bütün dünyada Çevre Günü olarak kutlanmaktadır. İlimizde 23 Mayıstan itibaren Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz ile çeşitli programlarla Dünya Çevre Günü’nü etkinliklerle kutladık.” dedi.

Dünya Çevre Günü "Çevreyi Kirletmeyelim"

Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam, “Bugün burada beklentilerin üstünde bir atmosfer oluştu. Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak yıl boyu insan sağlığına dönük birçok program gerçekleştiriyoruz. Spor yapmak, dengeli beslenme gibi birçok konuda ve şişmanlık konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dünya Çevre Günü "Çevreyi Kirletmeyelim"

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Çevre dendiği zaman akla ilk gelen ‘kirletmemektir’, çevreyi kirletip temizlemek yerine kirletmemek. Özellikle hanım kardeşlerimiz bunu çok daha iyi bilirler. Sivas’ın çöpleri vahşi şekilde belli yerlere depolanıyordu orada çıkan dumanlar, orada çıkan yangınlar insanlar için tehlike oluşturuyor, görüntü kirliği oluşturuyor, bu sadece gözüken kısmıydı. Yağmurlarla birlikte zehirli suları içme sularına karışması hem de yer altı suların ulaşması insan ve bütün canlıların sağlığı için büyük bir tehditti. Biz bunu düzenli depolamaya dönüştürerek bertaraf ettik. Özellikle tıbbi atıklar insan için çok büyük tehlike oluşturuyor, Bu konuda da duyarsızdık. Hastanedeki ve evdeki tıbbi atıklar doğrudan çöplerin içerisine atılıyordu. Onlarca yıl bütün canlıları tehdit eden büyük bir tehlikeydi. Şimdi biz bunları ayrıştırarak alıyoruz, ayrı bir tesiste ayrı bir işleme tabi tutarak dezenfekte ediyoruz. Sivas’ta biz her gün Sivas Belediyesi olarak parkları, yolları, kaldırımları 750-800 kişiyle temizliyoruz, yüzlerce araçla… Bu araçlar mazot kullanıyor, yakıtın verdiği zararı bir tarafa koyuyorum, o çok önemli değil; diğerlerine göre daha az ama bunun bir maliyeti var, bu maliyet sizlerden çıkıyor, Sivas’tan çıkıyor… Biz sadece çevre temizliği için bir yılda 15 milyon TL harcıyoruz, bizler bu parayı çöpe atıyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |