Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Eskişehirspor – Bursaspor Canlı Anlatım (Bitti)

Spor Toto Süper Lig’in 23’üncü haftasında Bursaspor bugün deplasmanda Eskişehirspor’la kozlarını paylaşıyor. Bursaspor’un galip gelmesi Sivasspor açısından çok önemli… İşte maçın canlı anlatımı…

Eskişehirspor – Bursaspor Canlı Anlatım (Bitti)
27 Şubat 2016 - 16:34 'de eklendi ve 332 kez görüntülendi.

Eskişehirspor 0-1 Bursaspor (Maç Bitti)

90′ Hakem maçı bitiren düdüğü çalıyor.

90′ Sağ kanattan Engin Bekmedir ortasını altıpasa doğru gönderiyor. O noktada müsait pozisyonda Alpaslan Öztürk kafa vuruşunu yapıyor ancak top az farkla auta çıkıyor.

90′ Ceza sahasının hemen dışında sağ çaprazda kazanılan serbest vuruş için topun başına Engin Bekdemir geçiyor. Engin, sağ ayağıyla şutunu çekiyor ancak tam köşeye giden topu kaleci Harun Tekin son anda çelmeyi başarıyor.

90′ Maçın sonuna oynanmamış süre olarak en az 4 dakika ilave ediliyor.

90′ Hava topu mücadelesinde Dany Nounkeu, rakibi Axel Meye’ye yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

88 ‘Balazs Dzsudzsak, sol kanattan ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor. Bu noktada Pablo Batalla topun gelişine şutunu çekiyor ancak kaleci Ruud Boffin üstüne gelen bu şutu rahat bir şekilde kontrol etmeyi başarıyor.

85′ Anel Hadzic, rakibi Erdem Özgenç’e kayarak yaptığı sert müdahale sonrasında hakem Serkan Çınar tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.

83′ Engin Bekdemir, sağ kanattan ortasını arka direğe doğru gönderiyor. Bu noktada Vladyslav Kulach kafa vuruşunu yapmak isterken rakibi Erdem Özgenç’e faul yapıyor.

81’Ceza sahası içi sağ tarafında topla buluşan Deniz Yılmaz, yerden pasını penaltı noktasında bulunan Cristobal Jorquera’ya atıyor. Cristobal Jorquera, topun gelişine sağ ayağıyla şutunu çekiyor ancak top kalenin hemen üstünden auta çıkıyor.

80’Alpaslan Öztürk, rakibi Cristobal Jorquera’ya yaptığı faul sonrasında Jordi Figueras hakeme itirazda bulunanca sarı kartı gören isim oluyor.

79’Pablo Batalla’nın pasıyla ceza sahası içi sol çaprazında topla buluşan Balazs Dzsudzsak, sol ayağıyla çok sert bir şut çekiyor ancak top kalenin üstünden auta çıkıyor.

76’Bursaspor üçüncü ve son oyuncu değişiklik hakkını kullanıyor. Jem Karacan oyundan alınırken, Cristobal Jorquera oyuna dahil oluyor.

73’Kazanılan köşe vuruşu için topun başına Vladyslav Kulach geçiyor. Vladyslav Kulach’ın, ön direğe gönderdiği ortasını savunma uzaklaştırmayı başarıyor.

73’Ceza yayının hemen önünde Alpaslan Öztürk sağ ayağıyla çok sert bir şut çekiyor ancak savunmada Dany’ye çarpan top kornere gidiyor.

70’Ceza sahası içi sağ tarafında topla buluşan Vladyslav Kulach, ortasını altıpasın içine doğru gönderiyor. Bu noktada Jeremy Bokila yakın mesafeden kafa vuruşunu yapıyor ancak top kalenin üstünden auta çıkıyor.

69’Sercan Yıldırım’ın pasıyla ceza sahası dışı sol çaprazında topla buluşan Balazs Dzsudzsak, kaleye sert bir şut çekiyor ancak kaleci Ruud Boffin bu şutu kurtarmayı başarıyor.

66’Vladyslav Kulach sağ taraftan ortasını altıpasın hemen önüne doğru gönderiyor ancak Jeremy Bokila’yı aşan top ters taraftan taca çıkıyor.

64’Eskişehirspor üçüncü ve son oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Emre Güral oyundan alınırken, Jeremy Bokila oyuna dahil oluyor.

62’Ceza sahası içi sol tarafında topla buluşan Balazs Dzsudzsak havadan pasını ceza yayı içindeki Pablo Batalla’ya atıyor. Pablo Batalla, topun gelişine sağ ayağıyla şutunu çekiyor ancak top kalenin üstünden auta çıkıyor.

60’Bursaspor cephesinde iki oyuncu değişikliği birden geliyor. Tomas Necid ve Bakaye Traore oyundan alınırken, Sercan Yıldırım ve Ricardo Faty oyuna dahil oluyor.

58’Sol kanatta hızla ilerleyen Anıl Karaer son çizgiye inmeden ortasını altıpasa doğru gönderiyor ancak savunmada Dany Nounkeu topu kafasıyla uzaklaştırmayı başarıyor.

57’Jem Karacan, rakibi Vladyslav Kulach’a yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

55’Ceza yayının hemen solunda topla buluşan Emre Güral kaleye şansını deniyor ancak top kalenin hemen yanından auta çıkıyor.

52’Balazs Dzsudzsak’ın, Anıl Karaer’e yaptığı tehlikeli hareket sonrası kazanılan çift vuruşu kullanmak için topun başına Dany Nounkeu geçiyor. Dany’nin uzun gönderdiği topa ceza sahası içi sol tarafında hareketlenen Balazs Dzsudzsak ofsayta yakalanıyor.

49’Sağ kanatta taç çizgisine yakın bir noktadan serbest vuruş için topun başına Engin Bekdemir geçiyor. Engin’in, penaltı noktası üzerine doğru gönderdiği ortasına iyi yükselen Jordi Figueras kafa vuruşunu yapıyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

46’Eskişehirspor ikinci yarıya iki değişiklik ile başlıyor. Tornike Okriashvili ve Emre Güngör oyundan çıkarken, Vladyslav Kulach ve Sezgin Coşkun oyuna dahil oluyor.

46’Hakem Serkan Çınar ikinci yarının ilk düdüğünü çalıyor ve ikinci yarıya Eskişehirspor başlıyor.

45’Hakem Serkan Çınar maçın ilk yarısını bitiren düdüğünü çalıyor ve müsabakanın ilk yarısı Bursaspor’un 1-0’lık üstünlüğü ile tamamlanıyor.

45’Maçın ilk yarısına oynanmamış süre olarak en az 1 dakika ilave ediliyor.

43’Uzun gelen topu ceza yayı önünde Axel Meye kafayla Tornike Okriashvili’nin önüne indiriyor. Tornike Okriashvili, ceza sahası içi sağ tarafından dönerek şık bir vuruş yapıyor ancak zayıf giden bu şutu kaleci Harun Tekin zorlanmadan kurtarmayı başarıyor.

42’Ceza sahası dışı sağ tarafından serbest vuruşu kullanmak için topun başına Anıl Karaer geçiyor. Anıl’ın, penaltı noktasına doğru gönderdiği ortasını savunma uzakalaştırmayı başarıyor.

38’Sol köşe gönderine yakın bir noktadan serbest vuruş için topun başına Pablo Batalla geçiyor. Pablo Batalla’nın ön direğe doğru gönderdiği ortasını kaleci Ruud Boffin kontrol edemiyor. Hemen ardından yaşanan karambol sonrası kafalardan seken top tekrar kaleci Ruud Boffin’de kalıyor.

36’Engin Bekdemir, sol kanattan ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor. Bu noktada Axel Meye topu istediği gibi kontrol edemiyor ve savunma topu uzaklaştırmayı başarıyor.

32’Sol kanatta topla buluşan Engin Bekdemir ortasını arka direğe doğru yapıyor ancak top doğrudan auta çıkıyor.

30’Pablo Batalla’nın pasıyla ceza yayının hafif sağ tarafında topla buluşan Balazs Dzsudzsak önünü boşalttıktan sonra sol ayağıyla şutunu çekiyor fakat top kalenin hemen yanından auta çıkıyor.

29’Hızlı gelişen Eskişehirspor atağında sol kanatta süratle ilerleyen Engin Bekdemir pasını ceza yayının hemen önündeki Emre Güral’a atıyor. Emre, topu soluna çektikten sonra şık bir plase vuruşu yapıyor ancak top az farkla auta çıkıyor.

27’Engin Bekdemir, ceza yayının hemen içinde sağ ayağıyla sert bir şut çekiyor ancak top az farkla auta çıkıyor.

25’Balazs Dzsudzsak golde asist yapan oyuncu oluyor.

25’GOOOLL! Bursaspor, Pablo Batalla ile maçta 1-0 öne geçiyor. Orta sahanın biraz ilerisinde topla buluşan Balazs Dzsudzsak, ara pasıyla topu Pablo Batalla atmayı başarıyor. Ceza sahası içi sağ tarafında topla buluşan Pablo Batalla aşırtma bir vuruşla topu filelerle buluşturuyor.

25’Ceza sahası dışı sağ çaprazında Balazs Dzsudzsak pasını Bakaye Traore’ye atıyor. Bakaye Traore sağ ayağıyla sert bir şut çekiyor ancak savunma topun kaleye gitmesini önlüyor.

23’Ceza sahası dışı sol çaprazında topla buluşan Engin Bekdemir yerden sert bir şut çekiyor ancak kaleci Harun Tekin bu şutu kurtarmayı başarıyor.

22’Ceza yayının hemen önüne uzun atılan topu Axel Meye göğsüyle Emre Güral’ın önüne indiriyor. Emre, bekletmeden çok sert bir şut çekiyor fakat top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

21’Sağ taraftan köşe vuruşunu kullanmak için topun başına Engin Bekdemir geçiyor. Engin’in, ön direğe doğru gönderdiği ortasını iyi takip eden Axel Meye topun gelişine sağ ayağıyla şutunu çekiyor fakat top kalenin hemen üstünden auta çıkıyor.

20’Deniz Yılmaz’ın pasına hareketlenen Tomas Necid ofsayta yakalanan isim oluyor.

17’Balazs Dzsudzsak’nın pasına hareketlenmek isteyen Pablo Batalla sol kanatta ofsayta yakalanan isim oluyor.

15’Pablo Batalla, köşe vuruşunu kullanmak için topun başına geçiyor. Batalla’nın ön direğe gönderdiği ortasını Emre Güngör kafayla uzaklaştırmak istiyor ancak top ceza yayı içinde Bakaye Traore’nin önüne geliyor. Bakaye Traore’de topun gelişine şutunu çekiyor fakat top Tornike Okriashvili’den geri geliyor. Dönen topu iyi takip eden Dany Nounkeu ceza sahası dışından sert bir şut çekiyor ancak kaleci Ruud Boffin yatarak bu şutu kurtarmayı başarıyor.

15’Pablo Batalla, köşe vuruşunu kullanmak için topun başına geçiyor. Batalla’nın ön direğe gönderdiği ortasını Emre Güngör kafayla uzaklaştırmayı başarıyor.

11’Sağ taraftan kazanılan köşe vuruşu için topun başına Balazs Dzsudzsak geçiyor. Dzsudzsak’ın, ön direğe doğru gönderdiği ortasını Axel Meye uzaklaştıran isim oluyor.

10’Bu dakikalarda Bursaspor orta alanda hazırlık paslarıyla rakip alana yerleşmeye çalışıyor.

7’Sağ kanattan kazanılan serbest vuruş için topun başına Balazs Dzsudzsak geçiyor. Dzsudzsak’ın ceza yayı önüne gönderdiği ortasını Dany Nounkeu kafayla içeri çevirmek istiyor ancak top kaleci Ruud Boffin’in ellerinde kalıyor.

4’Engin Bekdemir, sol kanatta yerden ortasını altıpasa doğru gönderiyor ancak top kaleci Harun Tekin’de kalıyor.

1’Hakem Serkan Çınar maçın ilk düdüğünü çalıyor ve mücadeleye konuk ekip Bursaspor başlıyor.

-Oynanan bu mücadelelerde Bursaspor 91 kez gol atarken, Eskişehirspor ise 73 kez fileleri havalandırmayı başardı.

-İki ekip arasında oynanan 65 resmi mücadelenin 24’ünü Bursaspor, 19’unu Eskişehirspor kazanırken, 22 maçtada eşitlik bozulmadı.

-Eskişehirspor’da ise kart cezası bulunan Nadir Çiftçi ve Kıvanç Karakaş bu önemli mücadelede forma giyemeyecekler.

-Ev sahibi cephesinde sakatlığı bulunan Serdar Aziz, maç kadrosuna alınmayan Tom De Sutter ve Emre Taşdemir ayrıca sarı kart cezalısı olan Şamil Cinaz bu mücadelede yer alamayan önemli isimler oluyor.

-Bursaspor bu sezon 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 12 mağlubiyet ile elde ettiği 26 puanla 12. sırada yer alıyor. Eskişehirspor ise 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 15 mağlubiyet ile topladığı 17 puanla ligin son sırasında bulunmaktadır.

-Eskişehir Atatürk stadyum’unda saat 16:00’da başlayacak olan bu mücadeleyi hakem Serkan Çınar yönetecek.

-Spor Toto Süper Lig 23. hafta karşılaşmasında Eskişehirspor, Bursaspor’u ağırlıyor.

İŞTE İLK 11’LER…

Eskişehir Atatürk Stadyumu’nda saat:16:00’da başlayacak olan mücadelenin takım kadroları belli oldu.

Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu sahaya şu kadroyu sürdü;

BURSASPOR: Harun Tekin, Erdem Özgenç, Tomas Sivok, Dany Nounkeu, Aziz Eraltay, Bakaye Traore, Jem Karacan, Pablo Batalla, Deniz Yılmaz, Balazs Dzsudzsak, Tomas Necid

Yedekler: Mert Günok, Bekir Yılmaz, Ricardo Faty, Hajime Hosogai, Sercan Yıldırım, Cristobal Jorquera, Miroslav Stoch
 
Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba’nin kadrosu ise şu şekilde;

ESKİŞEHİRSPOR: Ruud Boffin, Emre Güngör, Figueras Montel, Kamil Ahmet Çörekçi, Anıl Karaer, Alpaslan Öztürk, Anel Hadzic, Emre Güral, Tornike Okriashvili, Engin Bekdemir, Axel Meye

Yedekler: Sinan Ören, Sezgin Coşkun, İshak Doğan, Nzuzi Toko, Mehmet Murat Uçar, Vladyslav Kulach, Loteteka Bokila

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |