Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

İki Yüzlü Riyakârlar!

Yazarımız Kazım ÖZTÜRK’ün kaleminden!..: İki Yüzlü Riyakârlar!

İki Yüzlü Riyakârlar!
25 Şubat 2016 - 6:03 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.

Batı; terörü destekleyen ülkeler topluluğu! ABD, bunlara her alanda hareket alanı sağlayan devlet! Türkiye’nin mücadelesi; Batı destekli terörle mücadele. Bu mücadele kısa soluklu bir mücadele değil. Kısa sürede biter mi? Hayır, Güneydoğu’da, Doğu’da ülkenin her yerinde, halkımızın huzurunu yakaladığı ana kadar devam edecek ve etmeli.

Terör örgütünün, ülke içinde ve dışında boyutları var. Olay sadece bir PKK, DHKP-C, HPG, PYD, DAİŞ olayı değildir. Bütün bunların hepsi şu anda kolektif hareket etmektedir. Bu kolektif mücadeleyi şu anda Türkiye kararlı bir şekilde veriyor, vermeye devam edecek. Bu mücadelede; Türkiye’nin yanında olanlar, bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını teneffüs eden, nimetlerinden yararlanan herkes kârlı çıkacaktır. Bu mücadele; milli bir mücadeledir. Terörle mücadelede, sen ben olmaz. Milli mücadelenin; partisi de olmaz. 

Terör çeşidi ne olursa olsun, her türüne karşı olmak zorundayız. Kimler tarafından yapılırsa yapılsın fark etmez. Batı; ‘Benim teröristim iyi, seninki kötü’ mantığı içindedir. Batı; İsrail mantığıyla hareket ediyor! İsrail, bir yumurtayı pişirmek için dünyayı ateşe vermekten çekinmez!

Karşımızdaki düşman zaten sizin zayıf anınızı kolluyor. O zayıf anı ona vermemek lazım. Kenetlenmek, el ele vermek, kol kola girmek gerekli.

Almanya Başbakanı Merkel Türkiye’ye geldi. Enine boyuna terör konuları konuşuldu. Alınan netice yok, sadece konuşuluyor. Bunlar, bu çalışmalarını bu ülkelerde sürdürmeye devam ediyor. Fransa’da terörö saldırı olduğunda nasıl kenetlendiler?

ABD Başkanı Barack Obama’nın kampanyasını yürüten ekip, terör destekçisi. Bu medya grupları şu anda zaten ülkede terörle mücadelede Türkiye’nin yanında değil, hep karşımızda olan ekip. Enteresan olan taraf şu; bu tür eylemlerin olabileceğini, yapılması gereğini, hatta bu çok daha öteye gitmek suretiyle, bu ölümlerin olabileceğini orada söylüyor. Bunun dışında ayrıca mesela malum partiyle, terör örgütünün ilişkisinin olmadığı, tam tersine birbirleriyle adeta düşman pozisyonunda olduklarını ifade etme noktasına geliyorlar. Bununla ilgili geçenlerde, bu partinin başkanlarının açıklamaları oldu ‘Bizim PKK ile ilişkimiz yok, PKK’nın da bizimle ilişkisi yok‘. Diyebiliyorlar!

Doğu ve Güney Doğu’da, Batı’nın ayarlayıp gönderdiği insanlar var, haraç alıyorlar, tehdit savuruyorlar! Mesela belli bir aşiretin başı; “Ben 160 bin lira haraç verdim. Sonra 60 bin lira daha verdim” diyor. Esnafa diyorlar ki, ’30’ar bin lira vereceksiniz’ Bunların para kaynağı neresidir demeye gerek yok. 1 yıl boyunca, bir esnaf var 5 bin lira kazanamadı ama 10 bin lira haraç istediler, buldu buluşturdu onu verdi’ diyor. ‘Ne yapayım öldürsünler mi beni’ diyormuş. Bir şey daha söylüyorlar, ‘Döneceksin HDP’ye üye olacaksın ondan sonra da teşkilat zaten bize üye olup olmadığını bildirecek, olmadığın takdirde bunun da bedeli bellidir.’ Böyle bir çalışma yapılıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, YPG’nin IŞİD’e karşı savaşmada sahada etkili bir ortak olduğunu belirterek, aksi kanıtlanıncaya kadar onlara güvendiklerini söyledi.

YPG ve PYD ile PKK’ya yönelik politikalarının değişmediğini belirten Toner, PKK’yı terör örgütü olarak, YPG’yi ise farklı gördüklerini söyledi.

YPG’nin Suriye’nin kuzeyinde IŞİD’e karşı savaşmada sahada çok etkili bir ortaklardan biri olduğunu ifade eden Toner, “Bizim değerlendirmemizegöre, onların (YPG’nin) IŞİD’e karşı savaşmak dışında başka bir şey yapmaya herhangi bir eğilimleri olduğunu görmedik” dedi.

ABD Başkanı Barack Obama, Almanya, Fransa ve İngiltere’nin liderleriyle video konferans yoluyla Suriye’deki durumu ele alan bir görüşme yaptı.

 Obama’nın İngiltere Başbakanı David Cameron, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Suriye’deki mevcut durumu ve Avrupa’nın yüz yüze olduğu mülteci krizini görüştüğü bildirildi.

Açıklamada, liderlerin, 11 Şubat’ta Münih’te alınan kararlar doğrultusunda Suriye’de çatışmaların durdurulması yönündeki adımları memnuniyetle karşıladığı belirtilerek, “Liderler bütün taraflara alınan kararları samimi bir şekilde uygulamaya geçirmeleri yönünde çağrı yaptı ve kalıcı barış, 

Neden dört devlet var da diğerleri yok? Terörün bitmesine bunlar mı karar veriyor? Hem terörü destekleyeceksin hem de “barış” sözü edeceksin! Siz dünyayı aptal mı sanıyorsunuz? Açın gözünüzü ey insanlık! Dünya, beşten büyüktür! Senin kaderinle bu beş tane ülke oynamamalı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |