Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

İkra Kitap Projesi İle Gençler Bilinçlenecek – Sivas Haber

 Sivas İmam Hatipliler Derneğinin hazırlamış olduğu proje kapsamında dernek binasının giriş katında oluşturulan’  İkra Kitap ‘ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İkra Kitap Projesi İle Gençler Bilinçlenecek – Sivas Haber
29 Ekim 2017 - 2:49 'de eklendi ve 226 kez görüntülendi.

Sivas Haber – Sivas İmam Hatipliler Derneğinin hazırlamış olduğu proje kapsamında dernek binasının giriş katında oluşturulan’  İkra Kitap ‘ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği Sivas İmam Hatipliler Derneği tarafından hazırlanan ‘İkra Kitap’ adlı projenin açılış törenine Vali Davut Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Sekreteri Mehmet Ali Kılıç, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, resmi kurum müdürleri ile İmam Hatipliler katıldı.

İkra Kitap projesinin açılış konuşmasını yapan İmam Hatipliler Derneği Başkanı Samet Şimşek, proje hakkında bilgi verdi. Okumanın önemine değinen ve proje ile gençlerin kitap okuma alışkanlığını kazanması için gayret göstereceklerini dile getiren Şimşek, “Amacımız gençlerimiz i, öğrencilerimizi boş ve zararlı atıl işlerden uzaklaştırmak ve hak ile buluşturmaktır. İkra kitap projemizi 12 farklı alanda icra edeceğiz.

Proje kapsamında kütüphane oluşturduklarını, şehir gezileri yapacaklarını, satranç, akıl oyunları, sinema etkinliği, yarışmalar,  söyleşiler, yazarlar buluşmalarını, şiir günleri düzenleyeceğiz. 8 aylık proje olmasına rağmen derneğimizin giriş katında oluşturduğumuz ikra kitap projemiz devam edecektir ve buradaki kitap sayımızı da artıracağız. Projemizde görev alan ve emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışa katılan Önder Genel Sekreteri Mehmet Ali Kılıç ise, kitaba,  kütüphaneye ve bilgiye yapılan her yatırım güzel ve kutsal olduğunu dile getirerek bu  anlamda derneğin yapmış olduğu bu çalışmaların bütün illere örnek olmasını temenni ederek dernek yönetimini tebrik etti.

Sivas Valisi Davut Gül ise Gençlik ve Spor Bakanlığının ailelere ve gençlere yönelik önemli çalışmaları olduğunu, bu projenin de çalışmalardan bir tanesi olduğunu söyledi. STK’ların önemine değinen Vali Davut Gül, “İmam Hatipliler Derneğinin açmış olduğu İkra Kitap projesinin devam edecek olması ve gençlerin kitapla tanıştırılması da çok önemlidir. Bu proje ile gençlerin aileleri üzerindeki yükü kaldırması bizleri mutlu etti” diye konuştu

STK’lar olarak İmam Hatipliler Derneğinin de kendi ayakları üzerinde durmasının da önemine vurgu yapan Vali Davut Gül, binanın yapımında katkı sağlayan  hayır sahiplerine, yönetim kuruluna ve , kütüphanenin açılışında yönetimi yalnız bırakmayanları da  etti.

Konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin tarafından okunan duanın ardından kütüphane olarak faaliyet gösterecek olan İkra Kitap Projesinin açılış kurdelesi kesildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |