Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

İsrail Hapishanesindeki Çocuk Sayısı 440′ a Yükseldi

Uluslararası Çocuk Koruma Örgütü yazdığı raporda İsrail askeri hapishanelerinde 440 Filistinli çocuğun bulunduğu belirtti. Bunun İsrail ordusunun tutuklu çocukların sayısını yayınlamaya başladığı 2008’den beri kayıtlara geçen en yüksek rakam olduğu belirtildi.

İsrail Hapishanesindeki Çocuk Sayısı 440′ a Yükseldi
25 Nisan 2016 - 20:05 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

Uluslararası Çocukları Koruma Örgütü İsrail hapishanelerindeki Filistinli çocuklarla ilgili rapor yayınladı. Bu rapor insan hakları konusunda endişe verici sonuçlar ortaya çıkardı.

Rapor “Çocuklara Böyle Davranılmaz” başlığıyla yayımlandı. Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde 100’den fazla Filistinli çocuğun gece baskınıyla evlerine giren İsrail askerleri tarafından yataklarında yatarken kafalarına silah dayanıp gözleri ve elleri bağlanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Raporda İsrail askeri hapishanelerinde 440 Filistinli çocuğun bulunduğu yazıldı. Bunun İsrail ordusunun tutuklu çocukların sayısını yayınlamaya başladığı 2008’den beri kayıtlara geçen en yüksek rakam olduğu belirtildi.

Aynı zamanda İsrail’in sorguladığı Filistinli çocukların yüzde 75’inin sözlü veya fiziksel saldırıya uğradığı ve her yıl 500 ile 700 arası çocuğun İsrail askeri mahkemelerinde yargılandığı yazıldı.”Filistinli, çocukların İsrail polisi tarafından sorgulanma süreçlerinin yüzde 97’sinde ebeveynleri veya avukatları yanlarında bulunmuyor. Bu durum uluslararası hukuka aykırı.” değerlendirmesinde bulunuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI