Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Kaybolan Telefonunuzu Bulmak Çok Kolay

Kaybolan Telefonunuzu Bulmak Çok Kolay

Kaybolan Telefonunuzu Bulmak Çok Kolay
01 Mart 2016 - 17:44 'de eklendi ve 1770 kez görüntülendi.

Binlerce lira ödediğiniz cep telefonunuzu nereye koyduğunuzu mu unuttunuz? Yoksa telefonunuzun çalındığından mı şüphe ediyorsunuz? Çocuğunuz telefonunuzla oynayıp onu kayıp mı etti? Üzülmeyin! Birkaç basit uygulama yardımıyla cep telefonunuzun yerini kolayca bulabilir, yeniden kaldığınız yerden haberleri okumaya, videoları izlemeye veya casino oyunları oynamaya devam edebilirsiniz.

 

Android telefonunuzu bulmak

Eğer teknoloji dünyasını yakından takip eden biriyseniz, artık akıllı telefonunuza da bir anti virüs ve güvenlik yazılımı yüklemenin şart olduğunu biliyor olmalısınız. Bazıları ücretsiz olarak veya bilgisayarınız için satın aldığını antivirüs programıyla birlikte bedava gelen bu güvenlik yazılımlarını birçoğunun harika bir özelliği var: Hırsızlık koruması! En güzel örneğini Avast’ta gördüğümüz bu hizmeti yapılandırarak telefonunuzun sim kartı değiştiğinde daha önceden belirlediğiniz bir telefona mesaj gönderilmesini, telefonunuzun ön kamerasıyla cihazınızı o an kullanan kişinin fotoğrafının çekilmesini veya telefonunuzun kilitlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında, telefonunuza kurabileceğiniz ve istediğiniz zaman telefonunuzun konumunu öğrenmenize yardımcı olacak birçok Android uygulaması bulunuyor. Find My Phone veya benzeri herhangi bir uygulamayla telefonunuzun yerini kolayca bulabilirsiniz. Eğer daha önceden böyle bir tedbir almadıysanız yine de yapabileceğiniz bir şeyler var: Plan B adlı uygulama sayesinde baz istasyonlarından alınacak sinyaller yardımıyla telefonunuzu bulabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uygulamaya Google Play hesabınıza erişe yetkisi vermek.

 

iPhone’unuz mu kayıp? Üzülmeyin!

Tıpkı Android akıllı telefonlarda olduğu gibi, kayıp iPhone telefonları bulmak için de birçok çözüm mevcut. İşin iyi tarafı, iPhone telefonunuzu bulmak için gerekli işlevleri zaten bünyesinde barındırıyor. iPhone’unuzu kaybettiyseniz telefonunuza yeniden kavuşmak için yapmanız gereken şey çok basit: Apple iCloud’da Apple kullanıcı adınız ile oturum açtıktan sonra “Find My Phone” bölümünden telefonunuzu elinizle koyduğunuz gibi bulabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var: Bu yöntemi kullanarak telefonunuzu bulabilmek için öncelikle Ayarlar > iCloud’dan konumlandırma işlevini aktif hale getirmiş olmanız gerekiyor.

iCloud’daki “Find My Phone” işlevi telefonunuzun yerini size Google Maps üzerinden gösteriyor. Birçoğumuz gibi telefonunuzu evinizde kaybettiyseniz ve yerini bulamıyorsanız, harita üzerinde telefonunuzun gösterildiği yeşil noktaya basıp, “Ses Çal” seçeneğine tıklayarak telefonunuzun ses çıkartmasını sağlayabilirsiniz. Bu aslında evde kaybolan telefonu başka bir telefonla arayarak zil sesinden bulmaya benziyor. Ancak Find My Phone işlevinin özellikleri bununla sınırlı değil: İsterseniz iPhone’unuzun yetkisiz kişiler tarafından kullanımını engellemek için telefonunuzu kayıp moduna geçirerek bir PIN kodu ile kilitleyebilir, isterseniz telefonunuzda kayıtlı olan bilgilerin başkalarının öğrenmemesi için cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI