Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

KIZ ÇOCUKLARIMIZ OKUMALI

Kız çocuklarımızı okutmalıyız, Çünkü ;

KIZ ÇOCUKLARIMIZ OKUMALI
15 Nisan 2016 - 0:14 'de eklendi ve 189 kez görüntülendi.

– Onlar bizim elleri öpülesi analarımız,
– Onlar bizim canlarımız, bacılarımız,
– Onlar bizim evimizin direği, göz bebeğimiz,
– Onlar bizim evimizin cefakar, fedakar hanımlarımız,
– Onlar bizim eşimiz , dostumuz, sırdaşımız.

Kız çocuklarımızı okutmalıyız, Çünkü ;

Bir çocuğu yetiştirenin ve aileye şekil verenin kızlarımız olduğunu asla unutmayalım.

– Onlar bizim çocuklarımızı var edenler,
– Onlar bizim çocuklarımızın ilk öğretmenleri,
– Ana kucağından yetişkinliklerine kadar temel eğiticileridir,
– Çocuklarımızın canları, ilk bakıcıları, ilk doktorlarıdır,

Bu nedenle ;

– Onlar eğitimli ve meslek sahibi olmalıdır.
– Onlar kendi ayakları üzerinde durabilmelidir.
– Onlar hiç kimseye muhtaç olmamalıdır.
– Onlar ayakları yere sağlam basmalı, hem kendisi hem de toplum için iyi şeyler yapabilen güzel bir nesil yetiştirebilmelidir.

Bugün Dünyada bulunan 1.6 milyar Müslüman nüfusunun geri kalmışlığının tek nedeni eğitimsizlik ve cehalettir. Özellikle kız çocuklarının okutulmaması bu cehaletin en büyük nedenidir. Bu nedenle Müslüman ülkeler kargaşa ortamından bir türlü çıkamıyor, işte bu nedenle Müslüman ülkeler bir türlü gelişemiyor.
Kız çocuğu okumaz yeri evidir diyerek ilk okuldan sonra evine kapatılan kızlarımız var, Çocuk denecek yaşta evlendirilen kızlarımız var, gelin kız evinden çıkarken bu eve ancak cenazen girer diyen babalarımız var.

Halbuki islam bir ilim ve irfan dinidir. Öğrenmeye, öğretmeye, incelemeye ve araştırmaya büyük önem vermiştir. Bilindiği gibi dinimizde ilk emir Oku olarak gelmiştir. Bu nedenle çocuklarımızı özellikle gelecekte iyi bir nesil yetiştirmek için kızlarımızı okutmalıyız. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora yapıncaya kadar okutmalıyız. İyi bir meslek sahibi iyi bir eğitmen oluncaya kadar okutmalıyız.

Kız çocuklarımızı okutup her alanda başarılı olmalarını sağlarsak, bu hepimizin başarısı, hepimizin mutluluğu olacaktır. Gelecekte üzülmemek için kızlarımızı okutalım onları yetiştirelim ki onlar da gelecek nesillerimizi eğitimli bir nesil olarak yetiştirsinler.

Kaliteli bir toplum istiyorsak, onu oluşturacak gençlerin iyi yetiştirilebilmesi için kızlarımızı mutlaka okutmalıyız.

Canımız, ciğerparelerimiz, geleceğimizin teminatı, kaliteli toplumun en önemli unsuru olan biricik kız çocuklarımızı okutalım.

Eğer biz onları okutamazsak ;

– Başta ailemiz ve çocuklarımız olmak üzere gelecek nesillerimizin bilgisizliğinden, cahilliğinden, yoksulluğundan birinci derecede sorumlu oluruz,
– Ülkemizin gelişememesinden birinci derecede sorumlu oluruz,
– Kaybeden yalnız onlar değil, çocuklarımız olur, gelecek nesillerimiz olur. Çünkü kızlarımız, geleceğin anneleri ve eğitmenleridir. Geleceğin teminatı olan gençlerimizi yetiştirmekte en büyük pay sahibidir. Yük, babadan fazla, annenin omuzlarındadır. Çocukları, kültürel, ahlaki, bedenî ve ruhî bakımdan sağlıklı yetiştirmek, eğitimin alt yapısını oluşturmak büyük oranda annelerin sorumluluğundadır. Çocuklarımızın yetiştirilmesinde önemli bir fonksiyona sahip olan annelerin eğitimsiz bırakılması bu memlekete yapılacak en büyük kötülüktür.
Geleceğin ilk eğitmenlerini, annelerini okutalım. Okutalım ki, çocuklarımıza olan sevgimiz, kuru bir sevgiden ibaret kalmasın.
Onlar bizim geleceğimizdir.

“Eğitimli anne, nitelikli nesil” sloganımız olsun.

 

 

Saygılarımla,

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |