Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Kültürel Belediyecilikte de Öncü…

Her geçen gün hayata geçirdiği yeni projelerle şehrimize kalıcı eserler bırakmanın gayretinde olan Sivas Belediyesi, kültürel belediyecilik anlamında da oldukça başarılı çalışmalara imza atıyor.

Kültürel Belediyecilikte de Öncü…
23 Eylül 2017 - 0:13 'de eklendi ve 285 kez görüntülendi.

Her geçen gün hayata geçirdiği yeni projelerle şehrimize kalıcı eserler bırakmanın gayretinde olan Sivas Belediyesi, kültürel belediyecilik anlamında da oldukça başarılı çalışmalara imza atıyor.

Çıkarılan yayınlar, düzenlenen konser, sempozyum ve çalıştayların ötesinde yaz-kış devam eden kurslarla bir tarih, kültür ve sanat şehri olan Sivas’ın yaşayan kültürüne de önemli bir katkı sağlanıyor.

Kültürel hizmetler kapsamında düzenlenen kurslardaki ana gaye ise, vatandaşların ekonomik, sosyal ve kültürel hayata etkin katılımını sağlayarak, birer donanımlı birey olmalarına yardımcı olmak.

Bu anlamda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde Halk Eğitim Merkezi ile yapılan protokolle vatandaşlara yönelik 80 branşta düzenlenen ücretsiz kurslardan her yıl yaklaşık 3 bin kişi faydalanıyor. Kurslarla birlikte yeni beceriler kazanan vatandaşlar ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya da sahip oluyor.

Bünyesindeki 5 kültür merkezine yenilerini ilave edecek olan Sivas Belediyesi; Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Yenişehir Hanımlar Kültür Merkezi, İhramcızade Kültür ve Sanat Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Hanımlar Kültür Merkezi ve Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi ile her yaştan vatandaşa ücretsiz hizmet veriyor.

BAHTİYAR BOSTAN ÖZGECAN HANIMLAR YAŞAM MERKEZİ

Kadın giysileri dikimi, geleneksel el nakışları, aile eğitimi, step-aerobik eğitimi, filografi tekniği, sanatsal mozaik, Kur’an-ı Kerim, alüminyum kabartma, kösele çanta yapımı, saça geçici ve kalıcı şekil verme teknikleri, tel kırma.

MEHMET AKİF ERSOY HANIMLAR KÜLTÜR MERKEZİ

Yatak odası tekstili hazırlama, kadın giysileri dikimi, oyalar, el nakışları, Osmanlıca’da Türkçe kelimelerin imlası, aile eğitimi.

İHRAMCIZADE KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

Dekoratif ahşap süsleme, alüminyum kabartma, ebru, geleneksel Türk İslam Sanatları hüsni hat-katı-tezhip, plastik model uçak yapımı, Kur’an-ı Kerim, ahşap oyma, ahşap üzeri metal kaplama, kaligrafi.

FİDAN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ

Kur’an-ı Kerim, danışma görevlisi, hasta kabul işleri elemanı, diksiyon, ingilizce a1 seviyesi (çocuk) – (yetişkin), temel sekreterlik hizmetleri, uygulamalı tiyatro, Türk işaret dili, kısa sap bağlama bozuk düzen, keman eğitimi (batı), ses eğitimi çocuk korosu, gitar eğitimi (çocuk)-(yetişkin), ney eğitimi, engelli kpss, bilgisayar işletmenliği, Arapça eğitimi, Türk halk oyunları.

YENİŞEHİR HANIMLAR KÜLTÜR MERKEZİ

Dekoratif ahşap süsleme, yağlı boya resim, kadın giysileri dikim, oyalar, geleneksel el nakışları, Kur’an-ı Kerim, diksiyon, alüminyum kaplama, yatak odası tekstili hazırlama.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, “http://www.sivasfykm.com” internet sitesini ziyaret edebilir veya “(0346) 225 05 40” numaralı telefonu arayabilir.

Kültürel Belediyecilikte De Öncü…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |