Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

MASKELER

Herkesi tanıdığınızı zannederken herkesin size yabancı olduğunu hissettiğiniz oldu mu hiç? Bazen anlarsınız ki tanıdığınızı sandığınız kişi kendisi değildir. Hepsi maske takmış kendini farklı farklı gösteren başka kişiliklere bürünmüş insanlardandır onlar.

MASKELER
16 Nisan 2016 - 4:34 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.

Herkesi tanıdığınızı zannederken herkesin size yabancı olduğunu hissettiğiniz oldu mu hiç? Bazen anlarsınız ki tanıdığınızı sandığınız kişi kendisi değildir. Hepsi maske takmış kendini farklı farklı gösteren başka kişiliklere bürünmüş insanlardandır onlar.

Bu maske insanın derinlerinden gelen EGO’sudur. Kimseye söyleyemediği, kimsenin bilmediği ama içinde büyük fırtınaların koptuğu EGO.

İstediklerini yapmak için bu maske sayesinde dünyanın en iyi insanı rolüne bürünebilirler. Amaçları kendisini size çok farklı tanıtarak hedeflerine ulaşmaktır. Onun idealinizdeki insan olduğunu sanırsınız ama yanılırsınız onun amacı başkadır.

Sahte dostluklar, sahte sevgiler , sahte insanlarla tüketilmiş zamanlar ve yaşamlar.. Gülüşler, üzüntüler, duygular, davranışlar her şey sahte olmuş. İnsan kime güveneceğini şaşırmış durumda. 

Eşler arasında, kardeşler arasında, akrabalar, komşular ve arkadaşlar arasında. Aldatmalar, kazıklamalar, hileler, iftiralar, adam kullanmalar. Hep menfaatler için. Hep EGO’ların tatmini için.

Cenazelerde sahte göz yaşları, törenlerde, düğünlerde sahte kutlamalar.

İki yüzlü insanlar öyle çok ki maskesi,

Çoğunun merhametten yoksundur kalpleri,

Tatlı dil onda, güler yüz onda, kapılırsan akışına,

Asla kurtaramazsın kendini onun girdabında…

Kimisi taşı mermer diye satar, Kimi ben bilirim benden başka kimse bilmez der hava atar, Kimi çok seviyorum der çıkar sahtekar, kimi gözleri boyar etiket takar. Kimi namusluyum der, namussuzu oynar. Kimi koyun postundan kurt diye çıkar. Kimi Pazar tezgahı gibidir öne iyileri koyar arkaya çürükleri saklar.

Kimi dini istismar eder, kimisi imanı.

En yakın sandıkların birden olur yabancı,

Tanıyamaz olursun anlarsın ki hep yalancı.

Menfaati için kırk takla atanlar

Dünya malı için dostunu satanlar

Garibi tanımaz zengini tutanlar

Şerefini şerefsize satanlar

Ben ne insanlar gördüm diyor şair.

Bu nedenle hayatında mor ışıkta çözülen sahte banknotlara benzeyen bu tür insanları iyi tanımalı ve bir an önce tedbirini almalısın.

“Birinin gerçek yüzünü görmek istiyorsan, kendisine hiçbir iyiliği dokunmayan birisine ve kendinden daha aşağıda olanlara insanlara nasıl davrandığına bak. Diğer canlılara, bitkilere, hayvanlara nasıl davrandığına iyi bak. Bir makamda ise etrafındaki insanlara karşı davranışlarına iyi bak. İçinden gelen sesi iyi dinle.

 

İçi başka, dışı başkalardan, Dili başka kalbi başkalardan, hem kendini hem de dostunu satanlardan sana sığınırım YA RABBİ……

 

 

Saygılarımla,

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |