Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Mhp’de Yaşadığımız Olaylardan Ders Çıkarmak!..

Yazarımız Ertuğrul KALAFAT’ın Kaleminden!..:Mhp’de Yaşadığımız Olaylardan Ders Çıkarmak

Mhp’de Yaşadığımız Olaylardan Ders Çıkarmak!..
27 Şubat 2016 - 11:31 'de eklendi ve 518 kez görüntülendi.

Başbuğumuzun ebediye intikilanden sonra Ülkücü delegelerin oylarıyla MHP Genel Başkanlığı’na layık gördüğü Sayın Devlet BAHÇELİ şayet ekip ve kadrosunu güvenilir,sağlam adamlarla kurmuş olsaydı,Ne MHP Genel merkezi ,ne de Sayın Devlet BAHÇELİ bugün kü durumda olmayacaktı.

Milliyetçi ve Ülkücü hareket Sayın Devlet BAHÇELİ ‘nin temiz ve dürüstlüğüne inanmış, ilkeli duruşuna güvenmişti.Ancak ilk Başkanlık Divanında hiç aklımıza ve hayalimize gelmeyen bazı isimlerin kaset olayıyla birlikte adının anılmasından sonra alelacele oluşturulan yeni divan üyeleri de Ülkücü hassasiyetlere dikkat etmemiş,yetki ve temsil noktasında büyük hatalara imza atmışlardır.

57.Hükümetin kurulması aşamasında’’Refah yol dinlensin’’ tavsiyesinde bulunan Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ’nin koalisyon hükümetinde daha uzunca zamanı varken,Kocayayla dan erken seçime gideceğini açıklaması da,sebeb ve sonuç ilişkileri olarak ülkücü taban tarafından bir türlü anlaşılamamıştır.

Mevcut Başkanlık Divanı kendi içerisinde bir uyum ve ahengi yakalayamadığı gibi Medya dan sorumlu Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın’ın medya ile kavga eden pervasızlığını,Yerel yönetimlerden sorumlu Sadır Durmaz’ın Belediyelerimizle ilgili denetim ve kontrolünü yapamadığını,Tuğrul TÜRKEŞ’in babasının davasına ihanet edip AKP ye geçtiğini,diğer divan üyelerinin de plan ve proje geliştirmek yerine akşama kadar çay içip Genel merkez de vakit geçirdiğini gördük maalesef…

Aşk ve heyecanın yitirildiği,vefasızlığın son haddesinin yaşandığı MHP Genel merkezinde Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ’ yi itibarsızlaştırmak ve MHP yi bilinmeze sürüklemek için adeta seferber olan Başkanlık divanının bugün geldiğimiz noktada potansiyel suçlu olduğu açıkça ortadadır. Onca uyarılarımıza ve sözlerimize rağmen Sayın Genel Başkanımız yukarıdaki bu başı bozukluğa çözüm üretememiş,Ülkücü hareketin ‘’artık yeter’’ deyip yaka silktiği bazı divan üyelerini görevden alamamıştır.

7 Haziran seçimlerinde kazandığımız 80 vekilin kadir ve kıymetini bilemeden 1 Kasım da tekrar erken seçime gitmekte Recep Tayyip Erdoğan’ın kumpasına düşmüş MHP için yaşadığımız bu talihsizliklerin başlangıcı olmuştur. MHP Genel merkezi uyarı,tavsiyeleri dikkate almadığı gibi kendi içerisin de de meşveret,istişare kültüründen çok uzak bir görünüm arzetmektedir.

Bugün aday olarak ortaya çıkan insanlar 547 imza toplayarak MHP yi kongreye götürmek isterken,MHP Genel merkezi buna bile müsamaha göstermemekte,kongre isteyen muhaliflere’’Mahkemeye gidin’’ telkinin de bulunmaktadır. Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ şüphesiz ki, mevcut adayların içerisinde,hepsinden de daha Türkçü yapısıyla bu meselelere çözüm bulması gerekirdi.

Hepimizde çok arzu etmemize rağmen ikbal yıldızımız parlayamamış ve Sayın Devlet BAHÇELİ ile MHP arzu edilen başarılara imza atamamıştır. Bugün esen bir rüzgarla Sayın Meral AKŞENER’in arkasına düşen Milliyetçi ve Ülkücü hareketin mensupları da çok iyi biliyor ki, Sayın meral AKŞENER Ülkücü hareketin arkasında mevzileneceği , yüreğiyle kabul verebileceği bir aday olmaktan çok pragmatik bir düzenin enstürmanı olmaya daha yakın görünüyor. Sinan OGAN ise Ülkücü geçmişinin olmaması ve Ülkücü dokuyla uyuşmayan söz ve tavırlar da bulunması nedeniyle zaten hiçbir şansı bulunmamaktadır.

MHP Genel Başkan yardımcığından istifa eden Ümit ÖZDAĞ ise fikri doku ve şahsiyetçilik açısından da Bozkurtların öncülüğüne soyunabilir,teknik ve kültür donanımı oldukça yüksek ,Genel Başkanlık makamını en iyi şekilde temsile eder diye düşünmekteyim. Şurası unutulmasın ki, Ülkücü hareket esen rüzgarlarla savrulup gidecek ağaç yaprakları değildir. Hiç şüphesiz ki,MHP için kongre yapmak artık kaçınılmaz duruma gelmiştir.

MHP Genel merkezindeki Başkanlık divanı nadasa çekilmeli,Milliyetçi ev Ülkücü delegelerin oylarıyla yeniden teşekkül edecek MHP Genel Merkezinde söz ve hüküm sahibi Ülkücüler olmalıdır. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |