Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Minik Yüreklerden, Mesaj Yüklü Mektuplar!

Türkiye’nin çeşitli okullarında okuyan öğrenciler, Güneydoğu’da terörle mücadele eden güvenlik güçleri için mektuplar yazarak, ailelerine yöresel yiyecekler hazırlattı.

Minik Yüreklerden, Mesaj Yüklü Mektuplar!
07 Nisan 2016 - 14:40 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.

Türkiye’nin çeşitli okullarında okuyan öğrenciler, Güneydoğu’da terörle mücadele eden güvenlik güçleri için mektuplar yazarak, ailelerine yöresel yiyecekler hazırlattı. Öğrenciler, mektuplarının ve yiyeceklerin bulunduğu kolileri güvenlik güçlerine ulaştırması için, daha önce okullarından mezun olan ve Diyarbakır’ın Sur ilçesinde görev yapan uzman çavuşa gönderdi.

Okul yöneticilerinin öncülüğünde harekete geçen öğrenciler, hazırladıkları 20 koliyi, içine yazdıkları mektupları da koyarak, Sur ilçesinde görev yapan askerlere ulaştırılması için kargo şirketine teslim etti.

  Güvenlik güçlerine moral vermesi amacıyla hazırlanan kolileri bölgeye gönderilen mektuplarda şu cümleler yer alıyor;

 “Osmanlı’nın kurulduğu topraklardan, bölgede görev yapan bütün kardeşlerimize selam ediyoruz. Allah güç versin, bu ülkeyi bölmek isteyen teröristlere Rabbim fırsat vermesin.”

ASKER KIZINDAN MEKTUP

         “Bilirsin ya kızlar babalarına düşkün olurmuş, ben de öyleyim. Hem de fazlasıyla ama şunu da biliyorum ki babamın kaderinde şehadet şerbetini içmek varsa biz de Allah’tan gelene razı oluruz. Üzülürüm, hem de çok ama babam benim ve bu ülkede yaşayan insanlar için, bu vatan için canını verdiği için gurur duyarım.”

          Minik öğrenciler, kaleme aldıkları mektuplarda güvenlik güçlerine duygu ve düşüncelerini yazarak dualar etti.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde terörle mücadele eden özel harekat polislerine, kaleme aldıkları mektup ve şiirlerle moral verdi.

Bayraklarla süsledikleri kağıtları, duygu dolu satırlarla dolduran minik öğrenciler, mektupları Şırnak’ın Cizre ilçesinde görev yapan özel hareket polislerine gönderdi. Öğrenciler, ülkenin birlik ve bütünlüğü için terörle mücadele eden asker ve polislere ’yanınızdayız’ mesajı verdi.

 Kendisi küçük fakat yüreği kocaman olan bir başka öğrencinin cümleleri:

“Güneydoğu’da görev yapan asker ve polislerimize hayırlı günler dilemekten başka elimizden ne gelir diye düşündüm. Gönderdiğimiz bu masumane mektupların, belki azıcık da olsa onların yüzlerini güldürür dedik. Ben de bir gazi polis kızıyım. İnanın beynim, kalbim onlarla yatıp, onlarla kalkıyor. Onların hiçbirini tanımasam da Rabbim onları bütün kötülüklerden korusun”

Veli ve okul yöneticileri;

“Vatan uğruna kahramanca çarpışan tüm evlatlarımıza Türk milletinin arkasında olduklarını hissettirmek adına böyle bir kampanya düzenledik. Allah onların yardımcısı olsun” diyerek, moral verdiler.

Özel Harekat Polislerinin yazdıkları mektupta ise

“Saygıdeğer okul yönetimi, öğretmenlerimiz ve sevgili öğrenciler. Hepinize Cizre’den selam yolluyoruz. Hepinizden Allah razı olsun. Bizler burada görevli polis memurları olarak öğrencilerimizin gönderdiği mektupları okurken ağladık. O minik öğrencilerin yazdığı mektuplar o kocaman adamları ağlattı. Sizleri de tanımasak da çok seviyoruz. Sizler için mücadele verdiğimizi görmek bizleri mutlu ediyor. Hepinize şükranlarımızı sunuyoruz. O eller öpülmeye değer. Bu ülke sizin gibi öğretmenlerin yetiştirdiği öğrencilerin ellerinde yücelecek. Vesselam Allah’a emanet olun” ifadelerine yer verildi.

15 ÖĞRENCİDEN 15 MORAL MEKTUBU 

Asker ve polislere;

 “Bizim geleceğimiz için fedakarlıkta bulunan ağabeylerimizi motive etmek amacıyla bir şeyler yapmaya karar verdik. 15 arkadaş görüşlerimizi ortaya koyduk. Daha sonra içlerinden güzel bulduklarımızı seçtik. ‘Umut Mektupları’ adı altında yazdığımız mektupları, okul yönetimi ve öğretmenlerle paylaştık. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görev yapan güvenlik güçlerimize, arkalarında kocaman bir aile olarak bulunduğumuzu unutmamalarını söylemek istiyoruz” dediler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |