Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Muhsin Yazıcıoğlu Davası 11 Mart’a Ertelendi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucusu ve Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun şüpheli ölümüne ilişkin, dönemin İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli Emniyet Amiri Dursun Özmen hakkında ‘görevi kötüye kullanmak’ suçuyla açılan davanın 7. duruşmasına devam edildi.

Muhsin Yazıcıoğlu Davası 11 Mart’a Ertelendi
23 Aralık 2015 - 13:05 'de eklendi ve 403 kez görüntülendi.

Türkiye Gündemi (Sivas Haberleri) – Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucusu ve Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun şüpheli ölümüne ilişkin, dönemin İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli Emniyet Amiri Dursun Özmen hakkında ‘görevi kötüye kullanmak’ suçuyla açılan davanın 7. duruşmasına devam edildi.

25 Mart 2009 günü Kahramanmaraş’ın Göksun bölgesinde bir helikopter kazasında yaşamını yitiren ve ölümünün arka perdesi aydınlatılamayan Muhsin Yazıcıoğlu davasının 7. duruşması Kahramanmaraş 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, duruşmanın ardından bazı açıklamalar yaptı.

“Biz adaletin peşindeyiz. Bu surecin aydınlatılmasını bekliyoruz, bundan sonra herkes şunu bilsin ki bu dosya aydınlanana kadar biz bu işin takipçisi olacağız. Yılmayacağız. Muhsin Yazıcıoğlu devlet içinde ki bir takım bilgileri bildiği için bu hadise gerçekleştirildi gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Herkes duysun, bilsin ki biz bu sürecin bir istihbari ya da siyasi süreç olmasına başından beri karşı çıktık ve bugün de aynı noktadayız. Hukuki bir süreç olarak tamamlanmasını takip ettik ve sonuna kadar takip edeceğiz, hukuki bir süreç olarak yürütülmesi ve sonuçlanması gerekir, ancak bu şekilde olay aydınlanır. Süreç hukiki olmaktan başka yerlere çekilirse farklı algı operasyonları ve provokasyonlarla karşı karşıya kalırız.”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Bu Davayı Kapatmaya Kimsenin Gücü Yetmez.

“Başından beri söylediğim gibi 7 tane ana şüphe var, ve bu şüpheler aydınlatılmadan, bu şüpheler ortadan kaldırılmadan bu dosyayı kimsenin kapatmaya gücü yetmez ve Allah’ın izniyle de bu canlarımız bu bedende olduğu sürece biz buna fırsat vermeyeceğiz. Herkes bunu bilsin.”

BBP Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ürgüp kendi sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yayınladı

Ürgüp, “Cennet Mekan Şehit Muhsin Başkanımız ve şehit arkadaşlarımız Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, İsmail Güneş ve pilot Kaya İstektepe davası için bugün yine Kahramanmaraş Adliyesindeydik.
Her ne olursa olsun davamızın takipçisi olduğumuzu bir kez daha yineledik. Kış şartlarına rağmen Türkiye’nin dört bir yanından gelen teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.
Bu mübarek gecenin hürmetine şahadet sürecinde gizli kalan tüm detayların bir an önce açığa çıkmasını da Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Kahramanmaraş 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer ile ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu’da katıldılar.

Dönemin İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli Emniyet Amiri Dursun Özmen duruşmaya katılmadı. Mahkeme heyeti, avukatların taleplerini aldıktan sonra duruşmayı 11 Mart’a erteledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |