Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

PKK YENİ VE SİVİL BİR ANAYASA İSTİYOR!

Yazarımız Nazım PEKER’in kaleminden!.. : PKK YENİ VE SİVİL BİR ANAYASA İSTİYOR!

PKK YENİ VE SİVİL BİR ANAYASA İSTİYOR!
27 Şubat 2016 - 13:59 'de eklendi ve 289 kez görüntülendi.

     Tutturmuşlar “Sivil bir Anayasa” türküsü. İyi güzel tamam da “Sivil Anayasada” neler isteniyor, neler olacak neler olmayacak? İçi dolu mu, içeriği belli mi?

     Anayasa’nın 1995 ve 2001 de yapılan değişiklerle yarıdan çok fazlası değiştirilmiştir. Eşit yurttaşlık diye bir kavram sokacaklar. Oysa asıl olan, yurttaşların eşitliğidir. Mesela ben Milletvekilleri ile müsteşarlar ile sosyal ve ekonomik şartlarda eşit olmak istiyorum: sağlayacak mısınız? Aramızda muazzam bir sosyal hak ve maaş eşitsizliği varda.

     Anayasalar: devletler kurulurken yapılır. İhtilaller sonrası yapılır ya da karşı devrimler sonrası! Türkiye’de bunların hangisi oldu da “Yeni ve Sivil” bir Anayasa yapılmak istenmekte? İstenen “Sivil Anayasada” Türk ve Türklük kavramı olmayacak. Öyle ise yapmak istediğiniz “Sivil Anayasa” neyin ve kimin Anayasası olacak? Bugünkü Anayasa, vatandaşları: “Din, dil, ırk, inanç “olarak bir ayrıma tabi tutmamakta hepsini bir ve eşit olarak görmekte ve tanımlamaktadır. Siz nasıl bir eşitlik getirmeyi düşünüyorsunuz? Hukukun tam bağımsızlığı garanti edilecek mi? PKK, HDP, Kandil ve Apo mevcut Anayasa’dan rahatsızlar. Onlar, kendi bölgelerinde mahkemelerini kurdular, haraçlarını toplamaktalar, kontrolleri yapmaktalar. Bu Anayasa onların bu eylemlerini suç saymakta! Onlar istiyorlar ki, “Sivil Anayasa” aldatmacasıyla ya da belediyelerin özerkleştirilmesiyle bu yaptıkları yasal hale gelsin, suç olmaktan çıksın. Efendim Ana Muhalefet lideri S. Kılıçdaroğlu, bu oynanan oyunu ya görmek istemiyor ya da onu da bir sıkıştıran mı var yoksa! Gerekçe olarak diyor ki: “Darbe Anayasası ve yasalarından kurtulmak istiyoruz!” Günaydın Kılıçdaroğlu!

     Gerekçe ne kadar masum ve kulağa hoş gelmekte! Yahu siz kiminle çuvala girmektesiniz haberiniz yok mu? 2014 de böyle bir çalışma başlatmıştınız. Komisyonlarda görüşmeler yapmıştınız, altmışa yakın maddede de anlaşmıştınız. Ne oldu? S. Erdoğan ve AKP’nin istediği maddeler kabul edilmeyince komisyon dağılmadı mı? Yine aynı şey olmayacak mı? Eğer AKP ve S. Erdoğan dediklerinde samimi idiyseler neden o 60 maddeyi kabul etmediler? Belki onlarda atlamaktalar. ABD tarafından istenen: “Benim Ortadoğu’daki kara gücüm” dediği PKK/PYD, PYG’nin rahat ve huzur içinde faaliyet göstermesidir. Bütün amaç; Türkiye’nin önünü kesmek ve geleceğin gücü olmaya aday “Türk Birliğini ve Türk Ortak Pazarını” önlemektir. Onun için güzel ve süslü sloganlarla vatandaşı kandırıp, görünürde PKK’nın daha ötesinde ABD’nin istediği şekilde maddeler içeren: Türk milletinin, parçalanmasına yönelik bir Anayasadır istenen. Kendi atadıkları Genel Kurmay Başkanını bile, “Terör örgütü kurmak ve yönetmekle” suçlayan bir zihniyetin, Türk milleti hayrına: “Sivil Anayasa” yapmasına nasıl inanabiliriz? MHP bu konuda biraz daha duyarlı davranmaktadır. Bizim endişe ve sıkıntımız ülkemiz ve aziz milletimizin geleceğidir. Çaba ve gayretlerimiz onun içindir.

     Esen kalınız. Nazım PEKER NOT:1- Bakmayın siz S. Demirtaş’ın “Anayasa yapma işi bitmiştir” dediğine, PKK’yı hendekten kurtarmak ve daha çok koparmak içindir çıkışları.2- Öngörümüzde yanılmadık: ANAYASA KOMİSYONU tekrar dağıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |