Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Sami Aydın aday öğretmenlerle bir araya geldi

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın aday öğretmenleri yetiştirme süreci kapsamında Paşabahçe Kütükev’de aday öğretmenlerle bir araya gelerek tecrübelerini anlattı.

Sami Aydın aday öğretmenlerle bir araya geldi
09 Nisan 2016 - 10:28 'de eklendi ve 942 kez görüntülendi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan ataması yeni yapılmış öğretmen adaylarının kapsama alındığı aday öğretmenleri yetiştirme süreci kapsamında Belediye Başkanı Sami Aydın aday öğretmenlerle kahvaltıda bir araya geldi.

 

Paşafabrikası Kütükev’de düzenlenen programa Vali Âlim Barut, Millî Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve ilimizde bulunan öğretmen adayları katıldı.

 

Öğretmenlerin kutsal bir görevi yerine getirdiklerini belirten Millî Eğitim Müdürü Altınsoy “Bugün burada Valimiz ve Belediye Baklanımız sizlerle birlikte, göreve atandıktan sonra belki Millî Eğitim Müdürünü yılda bir görürsünüz. Vali ile Belediye Başkanı görme fırsatınız ise zor olur. Bu sebeple burada sizlerle bir araya gelen Vali Âlim Barut ve Belediye Başkanı Sami Aydın’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Sami Aydın aday öğretmenlerle bir araya geldi

Ülkede yaşayan o ülkenin vatandaşı olan insanların ülke aşkı, ülkenin kanunlarına olan bağlılığı bizde gelişmesi gerekirken ileri gidemediğinin kanaatindeyim.” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Milliyetçilik diye bizde çok büyük bir hassasiyet var. Ama bunlar sözde-dilde değil; icraatlarımızla, bakış açımızla, ufkumuzla, ürettiklerimizle olur. Şu bir gerçek eskiden dünyada fiziki güçler, silahlar daha etkiliydi. Ama artık savaşlar silahlarla yapılmıyor. Savaşlar farklı farklı ortamlarda yapılıyor. Bu bakımdan bizlerin, bilinçli nesilleri bu anlayışla yetiştirmemiz lazım.” dedi.

 

Birbirine saygı duyan nesiller yetiştirilmeli diyen Başkan Aydın, “Hepimizin bakış açısı farklı olacak, olmalı da. Ama mesele, memleket meselesi olduğu zaman o farklılıkları kenara koyabilmeliyiz. Türkiye de bunu hiçbir dönemde yapamadık. Sivas Belediyesi’nde çok az sayıda muhalefetten arkadaşımız var. Bazen hayretler içinde kalıyorum. Çünkü ben geçmişte il genel meclisi üyeliği, belediye meclis üyeliği, il başkanlığı yaptım. Şimdi de belediye başkanlığı yapıyorum. Yani farklı alanlarda görev yapma fırsatı buldum. Muhalefetteyken yaşadığım bir anıyı paylaşmak istiyorum. Ben muhalefette il başkanıyım o zaman ki iktidarda olan bakana, Sivas’a yapmış olduğu bir katkıdan dolayı televizyon kanalında teşekkürlerimi sundum. Kendi partimden şöyle bir eleştiri aldım: ‘Sen nasıl il başkanısın, başka partidekine teşekkür ediyorsun? Adamın yaptığı doğruysa neden teşekkür etmeyeyim?’ Ama maalesef bizde böyle bir algı var. Muhalefet açısından, iktidarda olan birine teşekkür etmek yanlış. Böyle bir şey olamaz benim ülkeme hizmeti yapan kim olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır. Biz böyle nesil olmalıyız. Böyle nesil yetiştirmeliyiz.” diyerek eğitim anlayışının değişmesi gerekliliğine vurgu yaptı.

Sami Aydın aday öğretmenlerle bir araya geldi3

Başkan Aydın, “Bir öğretmenin öğrencisinin yüksek yerlere geldiğini görmesi çok büyük mutluluk. Emin olun aynı şeyi kendi yaptığım eserlerde görüyorum. Bu gördüğünüz bölge sadece grup halinde gençlerin bir araya gelip buluştuğu yerdi.  Hiçbir tesis yoktu. Bu gördüğünüz fiziki ortamlar böyle değildi. Ormanlık, çalı çırpının olduğu bir alandı. Biz buraları güzel bir şekilde düzenledikten sonra böyle oldu. Ne zaman buraya gelsem, görsem kendimi çok mutlu hissediyorum. Çünkü burada emeğim var.” ifadesini kullandı.

 

“İnsan işini yaparken ne kadar mesai harcarsa harcasın o işi severek yapıyorsa emin olun yorulmaz. İşini seven adam mutlu, huzurlu olur” diyen Başkan Aydın, “O işi sevmiyorsa; onun stresi, siniri ailesine de yansır. O bakımdan işimizi sevmemiz lazım. Onu yaptığınız zaman işinizin tadını daha fazla alacaksınız. Verilmesi gereken bilgileri de daha iyi vereceksiniz. Onların başarılarıyla sizler gururlanacaksınız. Başarılı gördüğünüz insanların hepsinin geçmişinden işte bu öğretmenler vardır. Onlara teşekkür etmemiz lazım. Sizlerde böyle nesiller yetiştireceksiniz. Hepinizden umutluyum. İnşallah gelecek daha güzel olacak.” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |