Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın: Sivas’ın Gelişme Trendini Yakaladığını Düşünüyorum

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Ticaret Sanayi Odası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısına katıldı, Aydın toplantıda çeşitli açıklamalar yaptı.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın: Sivas’ın Gelişme Trendini Yakaladığını Düşünüyorum
22 Kasım 2015 - 11:35 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.

Sivas Haber – Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Ticaret Sanayi Odası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısına katıldı, Aydın toplantıda çeşitli açıklamalar yaptı.

Burada konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, Meclis salonumuzu yeniledik, yenilenen salonumuzdaki ilk toplantımızda bizim büyüğümüz Belediye Başkanımızın da olması gerekiyordu diyerek “Yerel seçimlerden bugüne kadar 1 buçuk yıllık bir süre geçti. Bu süreçte yaptığınız çalışmalarla ilgili bir değerlendirme almak isteriz. Aynı zamanda önümüzdeki 4 yıl seçim olmayacak, bir istikrar süreci var. Bu süreçte Sivas’ta hükûmetten gereken destekleri alacaktır, buna inanıyoruz.” dedi.

Başkan Aydın da Ticaret ve Sanayi Odamızın yenilenen yüzü Sivasımıza hayırlar getirsin diyerek, “Sivas’ta değişim olduğu hissediliyor. Belki biz içinde yaşadığımız için bu değişimin farkında olmuyoruz. Sivas’ın gelişme trendini yakaladığını düşünüyorum. Bu trend, çok yakında hem ülkemizde hem de ülke dışındaki birçok yerden fark edilecektir. Bu gelişimin lokomotifi sizler olacaksınız, iş adamlarımız olacak. Bizler kurumlar olarak sizlerin önünü açtığımız sürece asli işimizi yapmış olacağız. Altyapımızı yapacağız, çünkü altyapı olmazsa yatırım olmaz. Dolayısıyla sizlerin önünü tıkayan değil önünü açan bir anlayış ortaya koymak bizim asli görevimiz diye düşünüyorum. Bana göre, özel sektör gelişirse Sivas kalkınır. Eğer Sivas kamu yatırımı ile kalkınmayı amaçlar ve bunun mücadelesini verirse hiçbir zaman o gelişme trendini yakalayamaz. Türkiye’de, dünyada kamu eliyle yatırım yapmanın dönemi bitti.” ifadesini kullandı.

Yıllardan beri kamuoyunda Dikimevi tartışması var diyen Başkan Aydın, “Dikimevini 10’a katlayan arkadaşlarımız sizlerin içinde mevcut. Kamuoyunu Dikimevi ile meşgul etmek yerine sizlerin sayısını artırmayı hedeflesek çok daha başarılı oluruz.” dedi.

Seçimin bittiğine vurgu yapan Başkan Aydın, “5 Milletvekilimize de biz sahip çıkmak zorundayız. 5 vekilimizi de Sivas için değerlendirmek, motive etmek zorundayız. Bunu başaracağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Giriş konuşmasının ardından Başkan Aydın, Belediye hizmetleri hakkında TSO Meclis üyelerine bilgi verdi.

Başkan Aydın ilk olarak 2014 yılında Karayolları ağına alınan Kuzey Çevre Yolu hakkında bilgi verirken, “Bize hükûmet para versin deniyor. Hükûmet bize para veremiyor, biz de para istemiyoruz ama bazı işleri hükûmet kanalıyla yapabilirsek bizim asıl kazancımız o olacaktır.” dedi.

Şehrin en büyük sorunu olan ve bu sorunu çözmek için yapılması planlanan Kuzey Trafik Aksı ve Mevlâna Tüneli, Cumhuriyet Üniversitesi’nin ulaşım sorununu hafifleten İsmet Yılmaz Bulvarı, yine Üniversite ile Sivas’ı birbirine bağlayacak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı çalışmaları, Karşıyaka Köprüsü ve Köprülü Kavşak Projesi, Çöpten Elektrik Üretim Tesisi, Organize Sanayi Bölgesi Yolu, Küçük Sanayi Sitesi, Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi, Kepenek Meydanı, Ahmet Yesevi Caddesi, Sivas Lisesi yol çalışmaları, Osman Seçilmiş Mesire Alanı, Kardeşler Ormanı Mesire Alanı, Kale Projesi ve Hızlı Tren Güzergâhı hakkında Başkan Aydın bilgi verdi.

Toplantı sonrasında geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden iş adamı Ahmet Emmioğlu’nun ismi Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir toplantı salonuna verildi. Ahmet Emmioğlu’nun isminin olduğu levha kardeşi İbrahim Emmioğlu, Belediye Başkanı Sami Aydın, TSO Başkanı Osman Yıldırım, TSO Meclis Başkanı Necati Şahin ve TSO Meclis üyeleri tarafından duvara yapıştırıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |