Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Sivas Belediyesi Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, bir basın toplantısı düzenleyerek 2015 yılında yapılan hizmetler ile gelecek yıllarda yapılması planlanan hizmetleri anlattı.

Sivas Belediyesi Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
31 Aralık 2015 - 11:33 'de eklendi ve 355 kez görüntülendi.

Sivas Haberleri – Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, bir basın toplantısı düzenleyerek 2015 yılında yapılan hizmetler ile gelecek yıllarda yapılması planlanan hizmetleri anlattı.

Toplantı Sivas Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. Başkan Aydın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Karaman, Mahir Kuzucu, Ahmet Özaydın, Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fikret Ünsal, Anadolu Basın Birliği Sivas Şube Başkanı Kemal Çağlayan ve ilimizde görev yapan yerel ve ulusal yayın kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Şehitlerimiz Unutulmadı.

Sözlerine son günlerdeki terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Başkan Aydın, komşu ülkelerde yaşanan iç savaşlar üzerinden ülkemizdeki birlik ve beraberliğin önemine değindi.

2015 Yılı Projeleri Anlatıldı.

2015 yılı içerisinde Sivas Belediyesi’nin birçok projeyi hayata geçirdiğinin altını çizen Başkan Aydın, Fen İşleri’nin çalışmaları kapsamında; yeni açılan İsmet Yılmaz Köprüsü, Köprülü Kavşağı ve İsmet Yılmaz Bulvarı, Yeni Hastane Yolu ile Karşıyaka Yolu ve ihtiyaca cevap veremeyen Organize Sanayi Yolu genişletilirken; Sivas Lisesi Kavşağı, Ahmet Yesevi Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi ve Kerim Çavuş Caddesi’nin de baştan aşağı yenilendiğini kaydetti. Çalışmalarda 408.570 ton asfalt kullanıldığını söyleyen Başkan Aydın, 145.000 metrekare parke taş, 101.000 metre bordür döşemesi yapılarak yaklaşık 15 mahallenin asfalt ve kaldırımlarının yenilendiğini belirtti.

Sibeski tarafından yağmur suyu hattı olmayan yerlere 10.298 metre yağmur suyu hattı döşenirken 18.490 metre de içme suyu boru değişimi yapıldı. Yeni arıtma sistemine vurgu yapan Başkan Aydın, Hipoklorit Sistemi’nin tüm Türkiye’ye örnek olan bir proje olduğunu söyledi.

10 yeni mahalle parkı, 5 yeni halı saha, kamu kurum ve kuruluşlarının çevre düzenlemesi ve yeni mesire alanlarının hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Aydın, vahşi çöp depolama merkezinin düzenli depolamaya geçirilerek çöpten enerji üretilmesi adına yeni tesislerin hizmete girdiğini hatırlattı.

Mezarlık dönüşümlerinin de tüm hızla devam ettiğinin altını çizen Aydın, Yukarı Tekke Mezarlığı’nın ülkeye örnek teşkil eden bir mezarlık olduğunu dile getirdi. Üniversite’ye ulaşımın daha rahat sağlanması adına otobüslerin toplanma merkezini Üniversite yerşeikesinde oluşturduklarını söyleyen Aydın, yeni yapılacak Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile şehir-Üniversite bütünlüğünün tamamen sağlanacağını belirtti.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki kursların da artarak devam ettiğini anlatan Başkan Aydın, Gıda Bankası ile yardıma muhtaç kimselerin yanlarında olduklarını vurguladı. Başkan Aydın ayrıca 2015 yılı içerisinde bazı mahallelere yeni muhtarlık binaları yapılarak tüm muhtarlara bilgisayar dağıtımı yaptıklarını kaydetti.

2016 Projeleri: Trafik ve otopark sorununun büyük ölçüde çözülecek.

Başkan Aydın 2016 yılında hayata geçirilecek olan projelerin, en zor ve en büyük uğraş gerektiren altyapı ve proje çalışmalarının 2015’te hazırlanarak yeni dönemde başlayacağını kaydetti. Kuzey trafik aksı başta olmak üzere bu projenin içerisinde yer alacak; Yeni Hastane Kavşağı, Eski Köy Hizmetleri alanından geçmesi planlanan yol, Mevlâna Tüneli Projesi ve tünelin devamındaki yol projesi ile Karayolları Hizmet alanından geçmesi planlanan yol projelerini anlatan Başkan Aydın, tüm bu çalışmalar ve yer altı otopark projeleriyle şehirdeki trafik ve otopark sorununun büyük ölçüde çözüleceğini vurguladı.

Öte yandan Başkan Aydın, Sivas’a çağ atlatacak olan Kızılırmak ve Kale Projeleri’nde somut adımların atıldığını ifade ederek, Eski Sanayi Bölgesi’ne uygulanacak olan Sivas Sembol Projesi, Esentepe Kentsel Dönüşüm Projesi, Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi ve Toplu Konut projelerinin önümüzdeki dönemde hayata geçirileceğini söyledi.

Ayrıca Başkan Aydın, basın mensuplarının projeler hakkındaki sorularına da cevap verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI