Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Sivas Eski Sanayi Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi Tanıtıldı

Sivas Belediyesi tarafından Eski Sanayi Bölgesi’ne uygulanması planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tanıtım ve istişare toplantısı Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Proje tanıtım toplantısına Belediye Başkanı Sami Aydın’ın yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Osman Yıldız, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Necati Şahin, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, sivil toplum […]

Sivas Eski Sanayi Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi Tanıtıldı
15 Ağustos 2015 - 17:55 'de eklendi ve 706 kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi tarafından Eski Sanayi Bölgesi’ne uygulanması planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tanıtım ve istişare toplantısı Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Proje tanıtım toplantısına Belediye Başkanı Sami Aydın’ın yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Osman Yıldız, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Necati Şahin, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Eski Sanayi Bölgesi’ndeki mülkiyet sahipleri ile esnaflar katıldı.

Toplantının açış konuşmalarını yapan Esnaf Odaları Birliği Başkanı Köksal, Eski Sanayi Bölgesi’nin uzun soluklu bir sorun olduğunu belirterek, “Belediye ve mülkiyet sahipleri ile esnaflarımız el ele vererek bu sorunlu bölgeyi Sivas’a yakışır şekilde değerlendirmeliyiz. Bu projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Mevcut bölgeyi mezbelelik olarak nitelendiren TSO Meclis Başkanı Şahin ise, “İnanıyorum ki buradaki esnafımız hiçbir şekilde mağdur edilmeden bölge en güzel biçimde Sivas’ımıza kazandırılacak. Örnek olacak projenin her ihtiyaca cevap vereceğini düşünüyorum. Belediye bize koşar adımlarla gelirken bizim de onlara gitmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Bölgenin bir bütün olarak planlandığını ve mülkiyet sahipleri ile kiracı esnaflarında mağdur edilmeyeceğini kaydeden Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Önceki projeye göre biz bölgeye verilen yoğunluğu düşürdük. O düşürülen yoğunluk ise tamamen Belediye olarak bizim hissemizden düşürüldü. Kesinlikle hiçbir mülkiyet sahibinin hakkına dokunulmadı. Burayı biz Sivas’ın modern yüzü olarak planladık. Sivas tarihi bir şehir ama bir de modern yüzü olmalı. İşte bu proje Sivas’ın modern yüzü ve sembolü olacak.” ifadelerini kullandı.

Bölgede konutlar, sosyal donatılar, ticaret alanları ve yeşil alanların olacağına işaret eden Başkan Aydın, “Mülkiyet sahipleriyle üç farklı yöntemle anlaşma yoluna gidilecek. Birincisi kat karşılığı sistemi, ikinci değer esaslı sistem, üçüncüsü ise parayla satış sistemi. Bölgeye ayrıca bir de cami projemiz olacak. Proje alanının komple altını otopark yapacağız, böylece bölgedeki otopark sıkıntısını ortadan kaldıracağız.” diye konuştu.

Başkan Aydın’ın ardından Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, görsel sunum eşliğinde katılımcılara projenin teknik detaylarını aktardı. Sunumun ardından Başkan Aydın ise, mülkiyet sahiplerinin sorularını yanıtladı.

Ayrıca Belediye ile mülkiyet sahipleri ve bölge esnaflarının arasında köprü vazifesi görecek temsilciler seçildi. Yapılan açık oylama usulü sonucu; Dursun Darendeli, Ali İhsan Sümbüloğlu ve Hasan Cülfa temsilci olarak seçildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |