Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Sivas Hızlı Trenle Metropol Kent Olacaktır

Ulaştırma Ve Demir yolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkan Abdullah Peker, Yüksek Hızlı Tren Projesi Sivas’ı Geliştirecek, Ülkemiz de de son zamanlarda yapılan en büyük projeler arasında Yüksek Hızlı Tren Projeleri ilk sırayı almaktadır.

Sivas Hızlı Trenle Metropol Kent Olacaktır
11 Nisan 2016 - 17:23 'de eklendi ve 407 kez görüntülendi.

ULAŞIM ALANINDA EN PAHALI PROJE HIZLI TREN PROJELERİ OLMUŞTUR.

Ulaştırma Ve Demir yolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkan Abdullah Peker, Yüksek Hızlı Tren Projesi Sivas’ı Geliştirecek, Ülkemiz de de son zamanlarda yapılan en büyük projeler arasında Yüksek Hızlı Tren Projeleri ilk sırayı almaktadır.hızlı Tren hatlarının geçtiği yada geçeceği Şehirlerde hem ekonomik hem de turizm açısından canlılık olacaktır dedi.

Peker Yaptığı açıklamada;  yapılan araştırmalarda  Yüksek hızlı trenlerin geçtiği Şehirlerde;refah düzeyi üst noktalarda olmuştur.hem sanayii açısından hemde gelişmişlik açısından başka illere göre farkındalık yaratacaktır.

işte size ilginç bir istatistik.

HIZLI TREN GÜZERGAHI VE VE Y.H.T İSTASYONU BULUNAN İLLERİN KONUMU

% 78 Şehrin ticari yaşamına canlılık getirdiği.
% 80 Turizme katkı sağladığı
% 80 Maliyet ne olursa olsun YTH’ ler in yatırımlarına devam etmesini
% 65 YHT’lerin ülkemizi gelişmiş ülkeler arasına dahil ettiğini düşünmektedirler.
 
Yüksek Hızlı Tren yolculuğunun hem güvenli hem de zamanda tasarruf sağladığını düşünürsek bu projenin Ükle ekonomisine katkısını anlamış olacağız diye düşünüyoruz.
 

 YÜK VE YOLCU TAŞIMA İŞİNDE RİSKİ EN AZ ULAŞIM DEMİRYOLU ULAŞIMDIR

Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi ,Üklemiz in en büyük iki Kenti olan Ankara_İstanbul arasındaki seyahat süresinin azaltılması ve yüksek konfor ve güvenlik imkanı sağlamaktadır. Bu projede Ankara-İstanbul  arası çift hat ,elektrikli,sinyalli saatte 250 km sürat yapması düşünüldüğünde Ankara İstanbul arası 3 saate düşmektedir, Ülkemizde diğer bölgelerde de yapımı devam eden hızlı tren projeleri milli ekonomiye inanılmaz katkılar sağlayacaktır diye düşünüyoruz.
 
ANKARA -SİVAS HIZLI TREN PROJESİ
Ankara-Sivas YHT projesi yapımı devam etmektedir Siyasiler tarafından 2014 yılında hizmete geçecek denmesine rağmen ben bu projenin bitiminin 2020 yılını bulacağı konusunda ısrar ediyorum ,Ülkemizin Ve Ankara Sivas arası fiziki ve coğrafi konumu düşünürsek bu tespitim de haklı olduğum görülecektir. Ayrıca bu projenin devamında Kafkas ülkeleri ile ve diğer taraftan Avrupa, iran ve Ortadoğu  demiryolu bağlantısı bulunmaktadır.Ülkeler arası hızlı Tren yolu Sivas’tan geçecektir bu da Sivas için bir kazanımdır diye düşünüyoruz.

Ankara_Sivas arası şu an demir yolu ile 603 km dir seyahat süresi yaklaşık 12 saattir  YHT projesi bittiğinde 250 km saatte hız yaptığını düşünürsek çift hatlı olduğunu da göz ardı etmeden 405 km ye düşen  hattın seyahat süresi 2 saat olacaktır, işte bu bir hizmet ve bir kazanımdır.
 
Bize göre hızlı Tren projesi bittiğinde Sivas köy konumundan çıkacak ve Avrupai bir şehir olacaktır dedi.

 

Peker. Son olarak hızlı tren çalışmalarında Büyük Emegi geçen hemşehrimiz M.Habip Soluk beye teşekkür ederim. kurulacak kabinede Ulaştırma bakanı olarak görev almasını bekliyoruz. bu noktada Sendikamız olarak destek verecegimizi deklare ediyorum . dedi

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |