Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Sivas’a Modern Bir Pazar Yeri… – Sivas Haber

Cuma Pazarı’nın üstü kapandı, pazar yeri modern bir görünüme kavuştu. Sivas Belediyesi tarafından başlatılan kapalı pazar yeri inşaatı tamamlandı. Yaklaşık 3 bin 500 metrekare alanı kapsayan Cuma Pazarı üzerine asma-germe sistemi uygulandı.

Sivas’a Modern Bir Pazar Yeri… – Sivas Haber
13 Ekim 2017 - 3:08 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.

Sivas Haber – Cuma Pazarı’nın üstü kapandı, pazar yeri modern bir görünüme kavuştu. Sivas Belediyesi tarafından başlatılan kapalı pazar yeri inşaatı tamamlandı. Yaklaşık 3 bin 500 metrekare alanı kapsayan Cuma Pazarı üzerine asma-germe sistemi uygulandı.

Günümüzde özellikle kapalı stadyumlarda kullanılan dayanıklı pvc membran yapı malzemesiyle tamamen üstü kapatılan pazar yeri, yaz-kış vatandaşlara hizmet verecek. Özellikle yağışlı havalarda büyük sıkıntı yaşayan pazarcı esnafı da rahat bir nefes alacak. Esnafın daha hijyenik ve fonksiyonel bir ortamda hizmet vereceği pazar yerinde, vatandaşlar da güvenli ve düzenli bir ortamda alışveriş yapacak.

Bitme noktasına gelen çalışmaları yerinde incelemek üzere Cuma pazarına giden Başkan Aydın burada Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Âdem Argın’e ve diğer pazarcı esnaflarıyla karşılaştı.

Sivas’a Modern Bir Pazar Yeri… – Sivas Haber

Yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti Başkan Aydın’a ileten pazarcılar “Bize değer verdiğinizi gördük, yapılan çalışma çok güzel oldu. Emeğinize sağlık.” diyerek Başkan Aydın’a teşekkür ettiler

Burada açıklama yapan Pazarcılar Odası Başkanı Âdem Argın, “Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, hem bu mahalleye, hem pazarcı esnafına değer kattı. Söyleyecek çok söz var ama sözler yetersiz kalıyor bu çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Sami Aydın da, “Hem başkanımıza, hem pazarcı esnafımıza, hem de mahalleye Cuma Pazarı’nın hayırlı olmasın diliyorum. Farklı, hoş bir proje oldu. Osmanlı otağını andıran, hem geleneksel, hem de modern bir çalışma oldu. Burası Cuma Pazarı, aynı zamanda hem pazar yeri olarak, hem de mahallenin özel günlerinde hizmet verebilecek. Kurban kesim yeri olarak kullanılabilecek. Bundan sonra bizim pazar esnafımızdan bu yapıya sahip çıkmalarını bekliyoruz. Burası pazarcılarımızın evi, iş yeri… Buraya bu şekilde sahip çıkılmalı. Eskisi gibi pazar mallarının yollara atıldığı bir yapıda olursa, iyi kullanılmazsa, bu pazar yerinin tekrarını yapmayacağız ancak buraya esnaflarımızın sahip çıktığını görürsek bu çalışmalarımızın devamı gelecektir.” şeklinde konuştu.

Sivas’a Modern Bir Pazar Yeri… – Sivas Haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI