Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Sivas’a Seyfebeli Sanayi Sitesi Geliyor

Sivas’ta yapılması planlanan Seyfebeli Sanayi Sitesi için çalışmalara başlandı.

Sivas’a Seyfebeli Sanayi Sitesi Geliyor
14 Aralık 2015 - 17:05 'de eklendi ve 236 kez görüntülendi.

Sivas Haber – Sivas’ta yapılması planlanan Seyfebeli Sanayi Sitesi için çalışmalara başlandı.

Sivas Belediyesi resmi sitesinden duyurulan haberde Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf Odaları iş birliğiyle 6,5 milyon metrekare alanda yapılması planlanan Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi için çalışmalara başlandığı belirtildi.

Seyfebeli Sanayi Sitesi ve Ticaret Merkezi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin yönetim kurulu toplantısı, Ticaret ve Sanayi Odası Ahmet Emmioğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Belediye Başkanı Sami Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan TSO Başkanı Osman Yıldırım, Sivas’ın en az 50 yıllık geleceğini ilgilendiren bir girişimi başlattıklarını ifade ederek, “Sivas’ın bu projeden büyük beklentisi var. İnsanlarımız güzel ve nezih mekânlarda ticaretlerini yapmak istiyorlar. Bizim de inşallah önümüzdeki yıldan itibaren bölüm bölüm bir başlangıç yapmamız lazım diye düşünüyorum. Bu toplantımızda alacağımız kararların ve yapacağımız çalışmaların şehrimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesi’nin işlevinin ve fonksiyonunun büyük olacağına işaret eden Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “Sivas’ın geleceğine doğrudan etki edecek önemli ve büyük projelerden bir tanesi olduğuna inanıyorum. Zaman zaman kamuoyuyla paylaştığımız gibi, Sivas’ta çok parçalı olan küçük sanayinin belli bir merkezde toplanması sadece esnafımızın orada dükkânlarının olması değil, hangi iş kolunun, hangi standartlarda iş yerine ihtiyacı olduğunun önceden ön görülerek bu doğrultuda hazırlanan projelerin hayata geçirilmesidir. Buna ilave olarak o alanda ihtiyaç duyulan ticareti pozitif yönde etkileyecek, bankadan tutun sosyal tesislere, otellere ve meslek okullarına varıncaya kadar büyük bir tesis inşa edilecek. Bu tabii ki büyük bir proje. Zaman içerisinde hayata geçirilecek bir proje. Yaklaşık 6,5 milyon metrekare bir alan tespit edildi bu proje için. Şu an Sivas’ta bulunan bütün küçük sanayi sitelerinin toplamı; Eski Sanayi, Ata Sanayi, Dört Eylül Sanayi sitesi, Toptancılar Sanayi Sitesi toplamı 2 milyon 700 bin metrekare civarında, bunu 3 milyon olarak kabul etseniz bile iki katından fazla bir alana sahip. Tabii biz hem mevcut küçük sanayi esnafımızı bu proje içerisinde planlıyoruz hem de geleceği de bu proje içerisine alarak alanımızı tespit ettik. Burada genel kurul kararımızı alacağız. Bildiğiniz gibi kooperatifimiz kuruldu. İlk genel kurulu bugün gerçekleştireceğiz. 2016 yılı tahminî bütçe taslağını oluşturacağız. Yine bu projenin bundan sonraki süreyle ilgili kararları hep birlikte alacağız. Bu kapsamlı projeye inşallah hükûmetimizin, ilgili bakanlığımızın da desteğinin olacağını biliyoruz. İnşallah bu destek, projenin daha hızlı, daha seri gitmesine katkı sunacaktır.” şeklinde konuştu.

Toplantıda; kooperatifin Ocak ayı içerisinde Olağan Genel Kurul Toplantısı yaparak, Ticaret ve Sanayi Odası’nın Bankalar Caddesi’nde bulunan eski hizmet binasında oluşturulacak merkezde üye kayıtlarına başlayacağı bildirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |