Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Sivas’ı Özel Sektör ayağa kaldıracak

Sivaslı Sanayici ve İş adamları, il protokolü ile yemekte bir araya geldi. Paşabahçe Kütükev’de düzenlenen programa Vali Âlim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, Sivaslı Sanayici ve İş Adamları Grubu Dernek Başkanı İsmail Gülle ile çok sayıda iş adamı ve eşleri katıldı.

Sivas’ı Özel Sektör ayağa kaldıracak
28 Şubat 2016 - 0:07 'de eklendi ve 272 kez görüntülendi.

Gecede ilk sözü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım aldı. Yıldırım, “Bizim Sivas’ta istediğimiz, arzu ettiğimiz ortam bu… Gidelim, gelelim, aramızda bir bağ kuralım. Bu bağ, şehrimizin büyümesine kalkınmasına vesile olsun.” dedi.

24. Dönem Milletvekili Ali Turan, “İstanbul da çok sayıda Sivaslı Dernek var. Bu dernekler kendi aralarındaki anlaşmazlıklar nedeniyle dağılma sürecine giriyorlar. Ancak bizim 1993 yılında kurduğumuz bu dernekte böyle bir sıkıntı yaşanmadı. Uzun yıllar dernek başkanlığı yaptım. Her gelen başkan bunu bir bayrak yarışı olarak gördü ve çıtayı yükselterek bugünkü hâlini almasını sağladı. Daha önce Sivaslı iş adamlarının ziyaretleri şehirde hoş karşılanmıyordu. İş adamları geliyor, yiyor, içiyor gidiyor, deniliyordu bu derneğin üyeleri böyle değil. Her bir üyemiz şehrine, ilçesine, köyüne çeşitli vesilelerle yardım etti. Okular, hastaneler yaptı. Bunda en önemli pay, bu derneğin uyumlu çalışmasıdır.” ifadesini kullandı.

Sivaslı Sanayici ve İş Adamları Grubu Derneği Başkanı İsmail Gülle de Sivas’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sivas önemli hizmetler alan, gerekli altyapıları oluşan önemli bir şehir. Konumunda bu hizmetlerden biri olan Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Öte yandan Belediye Başkanımızın hayata geçirmeyi planladığı projeleri biliyoruz. Bunlar hayata geçtiği takdirde Sivas iş adamlarının bir koyup, bin alacağı önemli bir üretim merkezi olacaktır. Bizler bunu yapmalıyız, bizim görevimiz. Aynı zamanda ilimizin gelişmesi de buradaki idarecilerimizin görevidir.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Sami Aydın da, “Geçmişte Belediye Başkanları İstanbul’da iş adamlarının yanına gider, hatır gönül için yatırım yapmalarını isterdi. Bu şekilde yapılan yatırımlar da zarar eder ve kaybolurdu. Burada yapılacak yatırımların başarılı olabilmesi için öncelikle altyapı oluşturmak gerekiyordu. Bunun için çalışmalar yaptık. Belli bir noktaya da bu çalışmaları getirdik ancak henüz istediğimiz seviyeye ulaşmadı. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarla bu hedefimize ulaşacağımızı düşünüyorum.” dedi.

İstanbul da yaşanan sıkıntının çözümü Anadolu’da diyen Başkan Aydın, “İş adamlarımız uygun altyapı oluştuğunda kendi illerinde yatırım yapar, istihdama katkı sunarsa, bu iş gücü ve insanların kendi doğdukları yerlerde kalmasına katkı sunarsa İstanbul’un sorunu çözülür. Biz de bunun için gerekli çalışmaları yerine getiriyoruz. İkinci Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalarımız başladı. Bu daha önce ülkemizde görülmemiş bir sistemle üretilen ürünün direk vagonlara yüklenerek nakliyesi sağlanacak bir proje olacak. Eskiden ulaşım noktasında sorun yaşanıyordu ancak bugün kuzey güney çevre yolu tamamlanma aşamasına geldi. Sivas, limanlara bağlantısı olan önemli bir merkez olacak. Otoyollarımız Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi konforlu yollar. Bunlarla birlikte yeni bir Küçük Sanayi Sitesi oluşturacağız.” ifadesini kullandı.

Yatırımcının dili, dini, ırkı, milliyeti önemli değil önemli olan yatırım yapmasıdır” diyen Başkan Aydın, “Bizim için yatırımcı ülkemiz için velinimettir. Bu noktada ilimizde yapılacak yatırımlar noktasında Belediye olarak herkesin yanında olacağız. Tamamen turizme yönelik oluşturmayı planladığımız Kale Projemiz var. İçerisinde eski Sivas evleri, arastalar, bedestenler olacak. Bir alan oluşturmayı düşünüyoruz. Bu konuda da sizlerden destek bekliyoruz. Bu destek sizin direk yatırım yapmanız anlamında değil. Belki profesyonel bir gözle bizlere yardımcı olacak. Farklı bir bakış sunacak, insanları bu alana yönlendirmek şeklinde olacaktır.” dedi.

Başkalarını mutlu etmenin kendi kazandığınızdan çok fazla oluyor” diyen Başkan Aydın, “Sivas’ta uyum içerisinde çalışıyoruz. Sayın Valimiz, Bakanımız, Milletvekillerimiz, STK temsilcilerine bunun için teşekkür ediyorum. İlimizde az sayıda da olsa bu uyumdan rahatsız olan insanımız var. Onların da sayısı azalıyor, daha da azalacak. Bu olumsuz bakış tamamen bittiğinde Sivas hepimizin arzu ettiği bir noktaya ulaşacak.” dedi.

Vali Âlim Barut da, “Hasretin en güzel ilacı memlekette bir nefes almaktır. Böyle bir ilaca ben ömrümde rastlamadım. Dolaysıyla bir nefes almak için Sivas’a geldiğiniz için sizleri kutluyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |