Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Sivas’ta Toplu Açılış Törenleri Gerçekleştirildi

Sivas Haber – Sivas’ta toplu açılış töreni gerçekleştirildi, TBMM Başkanı Yılmaz; “Genç nüfusu tarımda tutmanın tek yolu, kırsal kalkınmadır.“ dedi

Sivas’ta Toplu Açılış Törenleri Gerçekleştirildi
22 Ekim 2015 - 0:33 'de eklendi ve 345 kez görüntülendi.

Sivas Haber – Sivas’ta toplu açılış töreni gerçekleştirildi, TBMM Başkanı Yılmaz; “Genç nüfusu tarımda tutmanın tek yolu, kırsal kalkınmadır.“ dedi Sivas AA – İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Et Entegre Tesisinin, Et ve Süt Kurumuna devri ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Sivas İl Koordinatörlüğü IPARD yatırımlarının toplu açılışı nedeniyle bir tören düzenlendi. Törende konuşan TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, “Bize düşen onların uğruna can verdiği değerleri korumak, yüceltmek ve güçlendirmektir” dedi.

İsmet YILMAZ: Bugün Sivas’ın Bir Hayali Gerçekleşti

Daha önce ki dönemlerde özelleştirilen ve kapanan Et ve Balık Kurumunun yeniden kazanıldığını belirten Yılmaz, sser işletmenin, onu ortaya koymak kadar önemli olduğunu söyledi. “Genç nüfusu tarımda tutmanın tek yolu, kırsal kalkınmadır. Kırsal kalkınma çiftiyi makus talihinden kurtaracak, ülkenin birçok sorununu halledecek, istikrar sağlayacak, ekonomiyi rayına oturtacak en önemli faaliyet alanıdır. Allah’a hamdolsun Sivas kırsal kalkınmada Türkiye’nin en ileri gelen illerinden. Sivas’a 2011 yılından itibaren IPARD kapsamında destek verildi, 570’den fazla proje sözleşmeye bağlandı ve 200 milyonun üzerinde yatırım bedeli var.” Yılmaz, konuşmasında Sivas’a kırsal kalkınma alanında yapılan yatırımlar hakkında bilgi vererek, bu yatırımların artarak devam edeceğini söyledi. Her alanda bugünün dünden daha iyi olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Bir ve beraber olursak, birlikte Türkiye olursak hiç şüpheniz olmasın ilçelerimizin de Sivas’ın da Türkiye’nin de yarını bugünden daha iyi olacaktır” dedi.

Türkiye büyük ilerleme kaydetti” Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu da törende yaptığı konuşmada, demokraside, insan haklarında, inanç özgürlüğünde, düşünce özgürlüğünde büyük bir değişim dönüşüm bulunduğunu söyleyerek, “Dünyadaki ekonomik büyüme geriye giderken Türkiye büyük ilerlemeler kaydetti” ifadesini kullandı. Başarının sadece bu alanlarda ve tesadüf olmadığını dile getiren Arzu, şöyle dedi: “Türkiye’yi dünyada 11. tarım ekonomisinden 7. büyük tarım ekonomisi haline getirdik. 76 milyon nüfusumuzu besliyoruz, 40 milyon turisti ağırlıyoruz, bölgemizdeki olaylar nedeniyle ülkemize gelen 2,5 milyon komşumuzu da beslemenin dışında 18 milyar dolarlık da tarımsal ürün ihracatı yapıyoruz. Tarımda da diğer alanlarda olduğu gibi çok büyük bir başarı elde ettik. Bu elde ettiğimiz başarılarda hükümetimizin verdiği desteklerin yanında çiftçilerimizin de çok büyük emeği var.” Yılmaz ve Arzu daha sonra TKDK’dan hibe almaya hak kazananlara temsili olarak çeklerini verdi ve tesislerin açılışını gerçekleştirdi. Et Entegre Tesisinin Et ve Süt Kurumuna devrini de yapan Yılmaz ve Arzu, tesisleri gezdi. Törene, Sivas Valisi Alim Barut, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |