Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Şuurlu Ve İnançlı Nesli Sizler Yetiştireceksiniz

Bulduğu her fırsatta halkın tüm kesimleriyle bir araya gelmeye gayret gösteren Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Müftülük tarafından düzenlenen aylık mutat toplantıya katılarak şehrimizde görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi. Müftülük Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Başkan Aydın’ın yanı sıra İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Müftü Yardımcıları ve şehrimizin […]

Şuurlu Ve İnançlı Nesli Sizler Yetiştireceksiniz
16 Şubat 2016 - 8:38 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

Bulduğu her fırsatta halkın tüm kesimleriyle bir araya gelmeye gayret gösteren Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Müftülük tarafından düzenlenen aylık mutat toplantıya katılarak şehrimizde görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi.

Müftülük Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Başkan Aydın’ın yanı sıra İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Müftü Yardımcıları ve şehrimizin çeşitli camilerinde görev yapan yaklaşık 400 din görevlisi katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Balkan, genelde seçimlerin ardından siyasilerin Müftülüğü unuttuğunu kaydederek, “Sağ olsun Belediye Başkanımız bu kanıyı yıktı. Ondan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Ziyaret talebi ve sizlerle bir arada olma isteği Sayın Başkanımızın kendilerinden geldi. Sizlerle hasbihâl etmek istemesi beni ziyadesiyle memnun etti.” diye konuştu.

Ülkedeki yeni neslin inançlı, şuurlu yetiştirilmesi noktasında en büyük görevin imamlara düştüğünü kaydeden Başkan Aydın, “İnanan insanlardan topluma zarar gelmez. Eğer biz yaşadığımız sorunları aşamıyorsak, dinimizi gerçek anlamıyla bilmediğimizden kaynaklandığını düşünüyorum. Dinini tanıyan, bilen, bu dünyaya geliş amacını özümsemiş, imtihan olduğuna inanan insanların, bırakın diğer insanların canına kast etmesini, o insanın eline, beline ve diline sahip çıkmaması mümkün değil. Eğer bugün Müslüman coğrafyasında bizleri üzen elîm hadiseler yaşanıyorsa, burada gerçek manada insanların dinini yaşamaması ve bilgi eksikliği vardır.” dedi.

İnsanların küçük yaşta alacağı dinî eğitimin, inançlı nesillerin yetişmesindeki en önemli faktör olduğuna dikkat çeken Başkan Aydın, “Rabbim bir gün beni sorguya çektiği zaman, dünyada verdiği nimetleri sorduğu zaman; dersine iyi çalışmış bir öğrenci gibi sorulara düzgün cevap verebilmem gerektiğine olan inancım gereği bu mücadeleyi yürütüyorum. Rabbim bu anlayışımdan inşallah uzaklaştırmaz. Hiçbir makamın, hiçbir koltuğun önemli olduğuna inanmıyorum. İşte bu anlayışta olduğunuz zaman insanlara hizmet etmek size zevk veriyor. İnsanların sizin için dua ettiklerini duyduğunuz zaman en büyük motivasyon bu oluyor. Her bir gencimize bu anlayışı kazandırma fırsatı sizlerin elinde. O yüzden bu nesil, sizlerle istenilen düzeye ulaşacaktır.” ifadelerini kullandı.

Son dönemlerde bencilliğin, bireyselliğin ön plana çıktığını, çevremizdeki olaylara duyarsız kalındığını vurgulayan Başkan Aydın, ibret alınması gereken bir tablo olarak önümüzde Suriye’nin var olduğunu söyleyerek vatanını, milletini seven, dinî değerlerine bağlı, inançlı ve şuurlu bir gençlik yetiştirme konusunda imamlara çok önemli görevler düştüğünün altını çizdi.

Program sonunda Müftü Balkan, günün anısına Başkan Aydın’a Hilye-i Şerif tablosu takdim etti.

Hilye-i Şerif tablosu

Hilye-i Şerif tablosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |