Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Tek isteği kızının yeniden “anne” demesi

Sivas’ta, yediği eriğin boğazında kalması nedeniyle bir süre beynine oksijen gitmeyen ve 8 aydır yatağa bağımlı yaşayan 3,5 yaşındaki Aslıhan Cücen’in kollarını hareket ettirmeye başlaması, yeniden konuşabilmesi konusunda ailesini umutlandırdı.

Tek isteği kızının yeniden “anne” demesi
06 Şubat 2016 - 12:15 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

SİVAS (AA) – SERHAT ZAFER / HALİFE YALÇINKAYA – Sivas’ta, yediği eriğin boğazında kalması nedeniyle bir süre beynine oksijen gitmeyen ve 8 aydır yatağa bağımlı yaşayan 3,5 yaşındaki Aslıhan Cücen’in kollarını hareket ettirmeye başlaması, yeniden konuşabilmesi konusunda ailesini umutlandırdı.

Orhangazi Mahallesi’nde oturan ve 8 Haziran’da komşularının bahçesinden topladığı erikleri evde yerken, bir tanesinin nefes borusuna takılması sonucu beynine bir süre oksijen gitmeyen ve doktorların eriği çıkarmasının ardından yürüme ve konuşma yetisini kaybeden küçük Aslıhan, tedavilere cevap vermeye başladı.

Anne Firdevs Cücen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aslıhan’ın tedavi sürecinin ardından genel durumunda ilerleme sağlandığını belirterek, kızının daha önceleri burnundan beslenmesine rağmen şuanda karnına takılan sondayla beslenmeye başladığını söyledi. Kızının Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) tedavi görmesine vesile olan Sivas milletvekillerine teşekkür eden Cücen, “Çok rahatlama oldu, kasılmaları azaldı. Gün geçtikçe gülmeye başladı. Bizi bildiğinden değil ama kendi kendine gülüyor artık. Hareket yaptırdıkça ağlamıyor, rahat hareket yaptırıyorum” dedi.

– “Gülümseyince dünyalar bizim oluyor”

Beyin hücrelerini yenileyen iğne kullandıklarını ve bunun sonuç vermesini beklediklerini aktaran Cücen, Aslıhan’ın sağlığına kavuşması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Kızının ağızdan besleneceği ve göz teması kuracağı günleri sabırsızlıkla beklediğini dile getiren Cücen, şunları kaydetti:

“İstiyoruz ki bir an önce eski haline dönsün. Tedaviyle bunun gerçekleşeceğine inanıyorum. Önceden hiç gülümsemiyor sadece bakıyordu, binde bir gülümsüyordu. Şimdi her gün gülümsüyor ve dünyalar bizim oluyor. Ona bile umutlanıyoruz, bizi sevindiriyor ve çok mutlu oluyoruz. Tabii ki her şeyden önemlisi yeniden anne demesi. En son ‘anne’ demişti, yine ‘anne’ ve ‘acıktım’ demesini istiyorum. İnşallah ‘anne’ kelimesi ile başlar ve devamı gelir. Gereken tüm tedaviler yapılır ve gelişmeler olur.”

– “Bir umut varsa umudun peşinden koşalım”

Baba Turan Cücen ise kızının 2 ay boyunca GATA Rehabilitasyon Merkezinde fizik tedavisi gördüğünü anımsatarak, doktorların önerdiği ilaçları yurt dışından getirttiklerini söyledi. Doktorların kendilerini yeniden GATA’ya çağıracakları süreci beklediklerini ifade eden Cücen, “İnşallah tedaviyle mutlu sona yaklaşırız” diye konuştu.

Kızında sürekli kasılmalar olduğunu ve ağladığını hatırlatan Cücen, fizik tedavinin ardından bunların kesildiğini belirtti. Muş’ta da nefes borusuna fıstık kaçan bir çocuk olduğunu ve ailesiyle irtibata geçtiğini anlatan Cücen, Ömer Baran isimli bu çocuğun kampanya kapsamında toplanan yardımlarla tedavi için Amerika’ya gideceğini öğrendiklerine vurgu yaparak, gerekirse çocuğu için de böyle bir kampanya başlatılmasını talep etti. Tek isteğinin kızının yeniden sağlığına kavuşması olduğunu dile getiren Cücen, “Bir umut varsa umudun peşinden koşalım. Gereken her şeyin yapılmasını istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Tedavi sürecinde maddiyatın çok önemli olduğuna işaret eden Cücen, bir fabrikada asgari ücretle çalıştığını anımsatarak kızının sağlığı için elinden ne geliyorsa yapacağını dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |