Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Türk Dünyası’ndan 17 STK ortak açıklama

Türk Dünyası’ndan 17 STK ortak bir açıklama yaparak terörü lanetlediler ve “Gün, TEK YUMRUK… TEK BEDEN… TEK YÜREK olma günüdür!” çağrısı yaptılar.

Türk Dünyası’ndan 17 STK ortak açıklama
21 Şubat 2016 - 21:31 'de eklendi ve 279 kez görüntülendi.

Konya Nogay Türkleri Derneği Başkanı Abdurrahman Berkcan’ın organizatörlüğünde çok sayıda sivil toplum kuruluşu, terörü kınayarak lânetledi.  

17 STK’nın ortak imzasıyla kamuoyuna yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başkentine yönelik terör saldırısını kınanarak “Gün, TEK YUMRUK… TEK BEDEN… TEK YÜREK olma günüdür!” ifadesine yer verildi.

STK’ların yaptığı açıklama şöyle:

“Terörün başladığı günden ve bugüne bütün Doğu’da Türkmeneli’nde, Kırım’da, Doğu Türkistan’da, Kudüs’te ve Can Türkiye’mizin Başkenti Ankara’da, alçakça ve korkakça gerçekleştirilen terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazi yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik yapılan terör eylemlerini yapanları, destekleyen şereften yoksun namussuzları ise lânetliyoruz. Bundan sonra herkim olursa olsun, Devletimize ve Güvenlik Güçlerimize eleştiri getirmeye kalkarsa da onu da o şerefsizler safında göreceğimizi beyan ederiz. Gün, TEK YUMRUK… TEK BEDEN… TEK YÜREK olma günüdür!

Biz rahat edelim diye gecesini gündüzüne katarak Vatan, Bayrak, Kur’an, Ezan diyerek canından sakınmayan başta askerimiz ve polisimizden, sağlık ekiplerimizden Allah razı olsun. Onlara güç kuvvet ve sabır versin. Allah’ım sen düşmanlarımıza fırsat verme.

Ankara saldırısına gelince… Şekli, cinsi cibiliyeti, soysuzluğu, şerefsizliği ne olursa olsun bu terör nâletini içimiz sızlayarak acıyarak kınıyoruz. Bu teröre HANGİ KÂFİR DEVLET VE MAŞALARI yardım ve yataklık ediyorsa Yüce Allah’ım onların en sevdiklerinin başına daha büyük belâlar versin… Dünyada terörün cinsiyeti, ırkı, mezhebi, etnik ayrım gözetmeksizin tüm insanlığı tehdit ettiği unutulmamalıdır. Ülkemizi, soydaşlarımızı ve Aziz Milletimizi hedef alan bu kalleş saldırıları gerçekleştirenler ve onların hâmiliğini üstlenen karanlık güçler asla ve kat’a emellerine ulaşamayacaklardır. Bu kirli katliamlarda, savaşlarda ve menfur saldırıda yaşamlarını yitirenlere ve ülkemizin çeşitli yerlerinde kahraman güvenlik güçlerimizin gerçekleştirdikleri operasyonlarda şehit düşen vatan evlatlarına Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı, gâzilerimiz ile yaralı vatandaşlarımıza da âcil şifâlar dileriz. Yüce Allah’ım! Devletimize, milletimize, silahlı kuvvetlerimize güç ve kuvvet versin.. Türkiye’mizin başı sağ olsun..

Amerika – Rusya Yahudiye Kukla.”

 

KATILIMCI DERNEK VE VAKIF BAŞKANLIKLARI:

Abdurrahman BERKCAN (Konya Nogay Türkleri Derneği Başkanı), Celalettin ERBAY (Ankara Nogay Türkleri Eğitim Kültür ve İşbirliği Derneği Başkanı), Mehmet PASTUTMAZ (Kululular Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı), Bilal DEMİREL (Kulu Kozanlılar Kalkınma Dayanışma Derneği Başkanı),

Derviş Ahmet ŞAHİN (Gönül Gözü Dernekleri Genel Başkanı), Eşref ÖZER (Eskişehir Nogay Türkleri Derneği Başkanı), Muhsin KAN (Alpu Nogay Türkleri Birlik ve Dayanışma Derneği Başkanı),

Nizamettin DEMİREZ (Norveç Oslo Nogay Türkleri Derneği Başkanı), Orhan DEMİRCİ (Hollanda Nogay Türkleri Vakfı Başkanı), Osman GÖÇMENOĞLU (Kulu Nogay Türkleri Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı), Uğur KAN (Ilgın Nogay ve Kırım Türkleri Elsanatları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı),

Veysel DEMİR (İstanbul Nogay Türkleri Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı), Yunus ÇAKIR (Ilgın Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı), Yücel KIR (Antalya Serik Nogay ve Kırım Türkleri Derneği Başkanı), İbrahim ŞEREFLİ (Kazak Türkleri Birlik Beraberlik Derneği Başkanı),

Naci İDİL (Sibirya Özbek İdil Türkleri Dernek Başkanı), Hikmet KARALI (Kulu Yaraşlı Türkmenleri Yardımlaşma Dernek Başkanı).

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |