Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Türkiye Hadis Birincisi; İsmail Boylu

1981 Konya-Meram-Merkez doğumlu. 1989 yılında Cemal Bardakçı İ.Ö.O. tahsiline başladı.

Türkiye Hadis Birincisi; İsmail Boylu
17 Nisan 2016 - 14:10 'de eklendi ve 437 kez görüntülendi.

1981 Konya-Meram-Merkez doğumlu. 1989 yılında Cemal Bardakçı İ.Ö.O. tahsiline başladı.

1994 yılında Cemal Bardakçı İ.Ö.O. mezun olup akabinde Yıldız Erkek Kuran Kursunda 1 yıl dini eğitim gördü. 1995 yılında Meram Dr. Ali Rıza Bahadır İ.H.L. başladı.

2001 yılında öğrenimini iyi dereceyle bitirdi. 08.03.2001 tarihinde Konya Hadis Birinciliğini kazandı. 09.05.2002 tarihinde de Türkiye Hadis Birinciliğini kazanarak Konya için onur verici bir başarıya imza attı.

Burada birza soluklanıp, “Türkiye Hadis Birinciliği” konusu üzerinde durmak istiyorum. Kur’anı ezberlemek çok kolay, ama Hadisler öyle değil! Zira, Kur’an, Allah’ın kelamı. Allah’ın kelamını, öğrenmek, ezberlemek son derece kolay ve mümkün. Çünkü Kur’an, bunu zaten söylüyor! Ama hadisler, insan sözü olduğu için ezberlemekte zorluk çekilebilir. Hele bunların sayısı arttıkça, iş daha da zorlaşır. Sanırım İsmail’in bu yönünü atlıyor, onu bu açıdan değerlendiremiyoruz gibime geliyor.

İsmail Boylu’yu bu yönüyle takdir etmemek mümkün değil! Bu, bir zeka işi. Gördüğüm kadarıyla sevgili Boylu, gördüğünü unutmayan, dediği sözün arkasında duran, ahde vefa gösteren, gerçek bir mümin! Sevgili peygamberimizin; “Ölmeden önce ölünüz”, “Mümin; başkalarının, elinden, dilinden emin olduğu kişidir” ilkesine tam uyan insandır.

İsmail Boylu’nun, kimseyi kırdığını, kimseyle tartıştığını, kimseye kötü söz söylediğini ne duydum, ne gördüm ne de müşahede ettim. Bana; “Kazım hocam, bize samimi bir Müslüman göster” derlerse, emin olun ki ilk sırada İsmail Boylu gelir.    

Boylu’nun, diğer faaliyetlerini şöyle sıralamak mümkün:

AÜ İktisat Fakültesi Kamu yönetimi 3.cü sınıf öğrencisi. Yazar.

  1. ve 26.cı dönem AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı oldu.

Ayrıca dini konuda iki tane kitabı var:

1)Resulullah’tan Gençlere Tavsiyeler

2)Peygamber Efendimizin Dilinden Dualar

3)Fetvalarım-1-(NEÜ İlahiyat Fakültesi Fıkıh A.B.D. Öğretim Üyesi Prof.Dr. Orhan ÇEKER ile birlikte yaptı.)

 TYB Konya Şubesi üyesi. Turizm ve Emlak Danışmanlığı yapmaktadır.

İsmail Boylu; yüce Mevlamızın; “niçin yapmadığınızı söylersiniz?” ikazına muhatap değildir. Sevgili peygamberimizin: “Münafığın alameti üçtür; konuştuğu zaman yalan söyler, söz verdiği zaman sözünde durmaz, emanete ihanet eder” uyarısından uzaktır. 

 

İnsanları tanımak için; onların gönül dünyasına girmek, onların muhabbetine ortak olmak gerekir. İsmail Boylu’yu bendeniz, Zindankale kitap günlerinde yakınen tanıdım. Hiç kendinde kibir emaresi olmadan, olduğu gibi, yani, içi de, dışı gibi! Bana; “tevazu sahibi, alçakgönüllü bir insan göster” deseler, hiç tereddüt etmeden İsmail’i gösteririrm. Hani bazılarımızın kibir gayyasına düştüğü gibi, sevgili Boylu’da böyle bir hamakatı bendeniz görmedim, sizin de göremeyeceğinizden eminim.       

Bu açıdan İsmail Boylu’ya başarılar diliyorum. Allah, yar ve yardımcısı olsun.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |