Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Ünal “Sivas Bu İşi Başarmış” – Sivas Haber

Bir dizi temasta bulunmak üzere ilimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, özellikle tarihi dokunun gün yüzüne çıkarılmasına yönelik hayata geçen ve geçirilmekte olan projelerden dolayı Belediye Başkanı Sami Aydın’a övgüler yağdırdı.

Ünal “Sivas Bu İşi Başarmış” – Sivas Haber
26 Ekim 2017 - 16:35 'de eklendi ve 270 kez görüntülendi.

Sivas Haber – Bir dizi temasta bulunmak üzere ilimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, özellikle tarihi dokunun gün yüzüne çıkarılmasına yönelik hayata geçen ve geçirilmekte olan projelerden dolayı Belediye Başkanı Sami Aydın’a övgüler yağdırdı.

Geçtiğimiz gün Cumhuriyet Üniversitesi Akademik Yıl Açılışı için ilimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Sivas temasları kapsamında AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret etti. Ziyarette partinin faaliyetleri hakkında İl Başkanı Ziya Şahin’den Genel Başkan Yardımcısı Ünal Bilgi aldı.

Parti ziyaretinde Sivas’ın değişimi ve gelişimi hakkında açıklama yapan Ünal, “Ben Sivas’a her geldiğimde biraz daha güçlenmiş buluyorum. Şuanda pek farkında değiliz ama Sivas önümüzdeki 20 yıl Anadolu’da örnek gösterilen şehirlerden birisi olacak. Artık tarihi dokusunu koruyabilen, OLD CiTY dedikleri eski şehir yani şehrin ilk kurulduğu yeri muhafaza edebilen şehirler ayrıcalıklı şehirlerarasına gelecek. Anadolu’da bunu başaran bir iki şehirden bir tanesi Konya bir diğeri de Sivas… Sivas bunu ciddi anlamda başarmış gözüküyor. Özellikle hem Vali Konağı’nın hem de Kongre Binasının ortaya çıkması hem Buruciye’nin etrafının meydan olarak ortaya çıkması, şimdi Jandarmanın arkasındaki lojmanları da kaldırıp temizliyorsunuz. Dolayısıyla şehir meydanı, tarihi doku tamamen ortaya çıkıyor. Bu çok kıymetli bir şey.” dedi.

Sivas Bu İşi Başarmış

Genel Başkan Yardımcısı Ünal’ın açıklamaları üzerine Başkan Aydın, Şems-i Sivasî Meydanı hakkında da bilgiler vererek “Kent meydanının benzeri çok önemli bir projemiz de Şems-i Sivasî Meydanı… Meydan Camii, Meydan Hamamı, Ziyabey Kütüphanesi, hamam ve Vakıflar İşhanı’ndan oluşan bir alan… Orada da meydan çalışması yapmak istiyoruz. Orası da muhteşem bir meydan olacak. Etrafı komple tarihi eserlerden oluşan bir meydan. Orası şuan sebze halinin bulunduğu bir bölge, inşallah o da bittiğinde daha güzel olacak.” şeklinde konuştu.

Projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bizde elimizden gelen desteği verelim inşallah. Sivas özel bir şehir. Bu çalışmaların hepsini Belediye Başkanımız Sami Aydın gerçekleştirdi. Zaten siyaset içinde AK Parti kendi meyvelerini veriyor artık. Siyasette insan kaynağı çok kıymetlidir. AK Parti artık %100 kendi kimliğine, kendi ruhuna uygun kendi dünya tasavvuruna uygun, kendi medeniyet tasavvuruna uygun bir insan kaynağı yetiştirmeye başladı.” ifadesini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |