Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Vali Barut’tan Yeni Yıl Mesajı

Sivas Valiliği resmi sitesinden Sivas Valisi Alim Barut’un yeni yıl nedeniyle yayınladıkları mesaj yayınlandı.

Vali Barut’tan Yeni Yıl Mesajı
31 Aralık 2015 - 11:21 'de eklendi ve 271 kez görüntülendi.

Sivas Haberleri – Sivas Valiliği resmi sitesinden Sivas Valisi Alim Barut’un yeni yıl nedeniyle yayınladıkları mesaj yayınlandı.

Sivas Valisi Barut: “İnanıyorum ki bu yeni yılda yeni heyecanlarla emin adımlarla ilerleyerek İlimizi ve Ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağız.”

Vali Barut yeni yıl mesajında, bereket ve huzur, sağlık ve afiyet dileklerini belirtirken şehitlerimizi, gazilerimizi ve 101 yıl önce, Allahu Ekber dağlarında on binlerce askerimizi vatan savunmasında şehit verdiğimiz Sarıkamış’ı unutmadı.

Vali Barut’un tam metin, yeni yıl mesajı:

“Değerli Sivaslılar…

Dünya, Ülkemiz ve İlimiz adına önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı daha geride bırakarak 2016 yılına adım atıyoruz. İnanıyorum ki bu yeni yılda yeni heyecanlarla emin adımlarla ilerleyerek İlimizi ve Ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağız.

Öncelikle, 2016 yılının, ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını; ülkemizde ve yeryüzünde, barışa, dostluğa, dayanışmaya vesile etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yeni yılın, öncekilerden çok daha bereketli ve huzurlu, sağlık, afiyet içinde geçmesi; güzellikleriyle unutulamayacak bir yıl olması, en mühim temennimizdir.

Şüphesiz ki her yeni yıl umut ve beklentileri de beraberinde getirmektedir. Bu bakımdan geleceğimizin ümit ettiğimiz gibi olması için hepimizin üzerine önemli sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluğun bilinci ile çalışmalarımız devam edecektir.

Elbette, bugün, tarihimizdeki nice elim hadiseleri hatırlayacak ve unutmayacağız, Bu millet tarih sayfasında yerini aldıktan sonra istiklal ve bağımsızlığı uğrunda nice şehitler vermiş maalesef bundan sonra da vermeye ne yazık ki devam edecektir.

101 yıl önce, tam da bugünlerde, Allahu Ekber dağlarında on binlerce askerimizi vatan savunmasında şehit vermiştik.

Şehadetlerinin 101’inci yıldönümünde Sarıkamış şehitlerimizi Kurtuluş Savaşındaki şehitlerimizi de rahmetle anıyor, tüm şehit ve gazilerimizden Allah razı olsun, mekânları inşallah Cennet olsun diyorum.

2015 yılı Sivas’ımız için son derece verimli bir yıl olmuştur. İlimizi daha yaşanılabilir hale getirmek için Devletimiz ve Hükümetimizin yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve siz değerli halkımızın destekleriyle önemli çalışmalar yapılmış, İl Özel İdaresi, Ulaştırma, Milli Eğitim, Sağlık ve diğer kamu hizmetleri alanında birçok projeler yürütülmüştür.

Ayrıca Devletimizin şefkatli elini, imkanlarını Sivas’ın tüm sathına ulaştırma yönünde yoğun mesai harcanmıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğü eliyle vatandaşlarımızın çeşitli sosyal ve ekonomik ihtiyaçları karşılanmıştır.

2016 yılında da İlimizin ekonomik, sosyal, kültürel yönden gelişimini hızlandırmak, tüm paydaşların katılımıyla ihtiyaçları tespit ederek çözüm yollarını ortaya koymak amacıyla bütün kesimlerle birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir.

Umudumuz odur ki 2016 yılı savaşların bittiği, göçlerin durduğu ve herkesin kendince hayal ettiği bir sürecin başlangıcı olsun. Bu vesile ile;

Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinin başında gelen huzur kendi Sivas’ımızda daha güzel günlerde yaşamak ümidiyle yeni yılın Tüm Sivaslı hemşerilerime sağlık, huzur, mutluluk ve güven getirmesini, birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesini temenni ediyor, selam ve sevgiler sunuyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |