Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Valimiz Alim BARUT’un Kurban Bayramı Mesajı

Sivas Valisi Sayın Âlim BARUT Kurban Bayramı vesilesi ile bir bayram mesajı yayınladı.

Valimiz Alim BARUT’un Kurban Bayramı Mesajı
22 Eylül 2015 - 11:44 'de eklendi ve 371 kez görüntülendi.

Sivas Valisi Sayın Âlim BARUT Kurban Bayramı vesilesi ile bir bayram mesajı yayınladı. Son dönemlerde üzücü olaylarla karşılaştığımızı belirtilen mesajda, Kurban Bayramının bu üzücü olaylara bir son vermesi temennisinde bulunuldu. Bayram için yola çıkacaklarında dikkatli olması gerektiği vurgulanan mesajda “Bir yerden bir yere giderken biraz geç gidelim ama yeter ki sağlıklı bir şekilde ailemizi, sevdiklerimizi üzmeden ulaşabilelim.“ denildi.

Mesajın tam metni; Aziz Sivaslılar, Bir Kurban Bayramı’nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Maalesef son günlerde milletimizi derin üzüntüye sevk eden durumlarla karşılaşıyoruz. Dileğim Kurban Bayramı milletimizin huzur dolu günlere ulaşmasına vesile olsun.

Sevgi, saygı, sevinç, kardeşlik ve paylaşma gibi kavramları içeren bayramlar, manevi tarafımızı kuvvetlendiren, olumlu bir toplumsal bakış kazandıran, birbirimizi anlamamıza, bağışlamamıza ve kenetlenmemize vesile olan özel günlerdir. Böylesi ender günleri iyi değerlendirmeli, günlük yaşantımızda her an gerçekleştiremediğimiz eş, dost, aile ziyaretlerini yerine getirmeli, kırgınlıkları unutmalı, özellikle büyüklerimizin gönlünü ve hayır dualarını almalı, çocuklarımızı sevindirmeliyiz.

Bu çerçevede hayırda önde giden Sivas Halkının, bu Kurban Bayramını da en iyi şekilde değerlendireceğinden, ihtiyaç sahipleri ile buluşup, onların sorunlarını paylaşacağından hiç şüphem yoktur. Yine aynı şekilde ilimizdeki gazi ve şehit yakınlarımızın da hemşerilerimizce yalnız bırakılmayacağı kanaatindeyim. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve şehit yakınlarımıza da esenlikler diliyorum. Kıymetli Hemşerilerim, Bayramların acıya dönüşmemesi adına da vatandaşlarımızı trafikte daha dikkatli olmaları yönünde uyarmak istiyorum. Bir yerden bir yere giderken biraz geç gidelim ama yeter ki sağlıklı bir şekilde ailemizi, sevdiklerimizi üzmeden ulaşabilelim. Bu güzel günleri, bu bayram sevincini Sivas halkıyla ikinci defa birlikte yaşamanın mutluluğu içerisinde olduğumu ifade ederken 23 Eylül 2015 Çarşamba günü Buruciye Medresesinde saat 17.00 düzenlenecek olan Bayramlaşma Programına idari amirlerimiz, sivil toplum örgüt temsilcilerimiz, muhtarlarımız ve tüm Sivas halkımız davetlidir. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayram geçirmeleri için Kurban Bayramı süresince görev yapacak olan tüm güvenlik görevlilerine, sağlık, itfaiye ve zabıta personelleri başta olmak üzere tüm çalışanlara başarılar diliyorum. Bütün vatandaşlarımızın, kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI
İLGİLİ HABERLER
 instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi | php shell download |