Sivas Haber Merkezi | Sivas Haber | Sivas Haberleri

Y.H.T GAR NEREYE

Aksiyoner Sendikacılık anlayışı içerisinde hareket eden Sendikamız Y.H.T Sivas Garı ile ilgili soruna neşter vuruyor.

Y.H.T GAR NEREYE
12 Nisan 2016 - 17:35 'de eklendi ve 1367 kez görüntülendi.

Aksiyoner Sendikacılık anlayışı içerisinde hareket eden Sendikamız Y.H.T Sivas Garı ile ilgili soruna neşter vuruyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Sivas Belediyesinin ve Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın’ın vizyon projelerinden bir olan Mevlana Tünelinin temel atma törenine gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım İlimizden geçecek olan Yüksek Hızlı Trenin “Sivaslı nerede istiyorsa orada dursun” demesi sonucu Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı  Abdullah Peker bu konu ile ilgili olarak harekete geçti.

Genel Başkan Peker önümüzdeki hafta içi Sivas Cumhuriyet Meydanında bir basın açıklaması yaparak ardından hazırlanan anket ile Sivas kamuoyunun nabzını tutacak.

Sendika tarafından hazırlanan ankette, YHT garı için Kuzey Çevre  Yolu, Üniversite, Mevcut Tren Garı ve Başka bir yerde olmasını istiyoruz seçenekleri yer alıyor.

Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın YHT tren garının Cumhuriyet Üniversitesi içinde olmasını isterken bazı kurumlarda YHT garının yapılacak olan Kuzey Çevre yolu üzerinde olmasını istiyorlar.

Peker Sivaslıların yapılacak olan basın açıklaması ve ankete katılmalarını isterken yaptığı çağrıda şunları ifade etti, ” Aksiyoner sendikacılık çerçevesinde hareket Sendikamız Yüksek Hızlı Tren garının mutlak surette mevcut gar istasyonun yanında olması çok önemlidir. Zira TCDD ve Tüdemsaş arazisi üzerinde gözü olan siyasi ve işadamları var. Sivaslının ulaşımı kolay olan eski gar yanında olmasını tercih edeceğini düşünüyorum. Gelir durumu belli olan halkın YHT garına en ekonomik şekilde ulaşması iyi olur.

Sivas’ın hiç bir şekilde kimsenin rantı için dilediğini yapmaya sendika olarak müsaade etmeyeceğiz. Her kim Sivaslılın hakkını her yerde her zeminde korumaya gayret ediyoruz.

Şehrimize sahip çıkmak adına bu Cumartesi günü saat …. da yapacağımız basın açıklamasına tüm hemşerilerimi bekliyorum. Basın açıklamasından sonra sendikamız tarafından yapacağımız ankete de Sivas’ın geleceğine katkı sağlamak için ankette oy vermelerini istiyorum” dedi.

Daha önce de Ulaştırma, Denizcili ve Haberleşme Bakanlığı tarafından YTH garı için 5 farklı projenin anketi yapılmış ve sonuçlar bir türlü sonuç açıklanmamıştı.

Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM beyin söylemine bizde katılıyoruz .Y.H.T Garı Merkezde olmalı diyoruz.

Sivaslılar olarak bu anketin sonucunu merak etmekteyiz

 Abdullah PEKER

Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası

Genel Başkanı

Tel:05445516454

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

NAMAZ SAATLERİ
SON DAKİKA
KÖŞE YAZARLARI